Iranian Agriculture News Agency

"ربانی" در نشست طرح نظارت ستادی وزارت جهاد کشاورزی:

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی محوری ترین وزارت خانه برای رسیدن به امنیت غذایی است.

وزارت جهاد کشاورزی محوری ترین وزارت خانه برای رسیدن به امنیت غذایی است

به گزارش خبرنگار ایانا، سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در نشست طرح نظارت ستادی وزارت جهاد کشاورزی، در حضور رئیس جمهور اظهار کرد: مسئله امنیت غذایی مسئله خطیر و بسیار مهمی است و استقلال تمام حکومت ها به امنیت غذایی مرتبط است.

وی افزود: امنیت غذایی برای جمهوری اسلامی ایران خطیرتر است به دلیل اینکه مورد کینه استکبار جهانی قرار گرفته است.

ربانی با بیان اینکه محوری ترین وزارت خانه در بحث امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: تامین غذای 85 میلیون ایرانی توسط این وزارت خانه تامین می شود و با مخاطبین چند لایه اعم از مدیران، اعضای هیئت علمی، کارمندان و دامداران و کشاورزان و بهره برداران، صادرکنندگان و واردکنندگان رو به رو است.

وی ادامه داد: هر چه این ماموریت حیاتی تر باشد نیاز به کمک و حمایت بیشتر می شود که مهمترین هدف نقشه راهبردی و سند امنیت غذایی است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: مقام معظم رهبری در سال 91 سیاست های راهبردی وزارت جهاد کشاورزی را ابلاغ کردند اما آنچنان به آن پرداخته نشده است و در دو سال اخیر سند امنیت غذایی توسط وزارت جهاد کشاورزی و با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی فراهم شده و امیدواریم تصویب آن تسریع شود تا از روزمرگی نجات پیدا کنیم و نقشه راه بلند مدت برای پیشبرد اهداف کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه انسانی وزارت جهاد کشاورزی باید مورد حمایت قرار گیرد، گفت: کارکنان وزارت جهاد کشاورزی باید از نظر معنوی، انگیزه ای و ایمانی مورد حمایت قرار گیرند تا سرمایه های انسانی رشد و ارتقاء یابند. 

ربانی ابراز امیدواری کرد: عدالت محوری از سطح مدیران ارشد به لایه های پایین تر نفوذ کند. مجموعه وزارت جهاد کشاورزی افسران امنیت غذایی هستند و باید نسبت به رشد دانش و بینش آنها حساس باشیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: ماموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه از جانب حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، ارتقا فرهنگ دینی و جهادی و گسترش ارزش های انقلاب اسلامی است، همچنین پشتیبانی علمی و نظری دین پایه در حوزه کشاورزی از دیگر ماموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه است.

وی افزود: نظارت بر مباحث شرعی مانند ذبح، داوری اراضی و زکات و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از وظایف دیگر حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید