Iranian Agriculture News Agency

محور صحبت های رئیس جمهور در وزارت جهاد کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه رئیس جمهور مهمترین ماموریت وزارت جهاد کشاورزی را در حوزه امنیت غذایی پایدار عنوان کرده است، گفت:ارزان سازی و جایگزینی خوراک دام در داخل کشور برای بی نیازی از واردات مورد تاکید رئیس جمهور بوده است.

 مهمترین ماموریت وزارت جهاد کشاورزی حوزه امنیت غذایی پایدار است

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در اخبار ساعت ۱۴ شبکه یک سیما درباره تاکیدات رئیس جمهور در نظارت  ستادی از  وزارت جهاد کشاورزی، گفت: این بازدید فرصت مغتنمی برای وزارت جهاد کشاورزی بوده که در خصوص اجرای برنامه تحولی این وزارتخانه در دولت سیزدهم گزارشی را از اقدامات خود ارائه دهد.

ساداتی نژاد با بیان اینکه رئیس جمهور مهمترین ماموریت وزارت جهاد کشاورزی را در حوزه امنیت غذایی پایدار عنوان کرد، گفت: رئیس جمهور همچنین بر افزایش روحیه جهادی پرسنل تاکید داشتند.

به گفته ساداتی نژاد؛ رئیس جمهور بر تولید غذای سالم، کیفیت و ارزان بر پایه تولید داخل تاکید داشته است؛ همچنین اصلاح الگوی کشت به عنوان یک موضوع محوری مهم در وزارت جهاد کشاورزی که بر اساس قانون ابلاغ شده  تاکید داشتند.

ساداتی‌نژاد افزود: رئیس جمهور همچنین در این نظارت، بر اصلاح الگوی مصرف آب تاکید داشتند زیرا در مصرف آب کشاورزی ضروری است، بتوانیم بر پایه الگوهای مناسب با استفاده از آبرسانی های زیرسطحی، روش های نوین و مدرن صرفه جویی در آب داشته باشیم.

به گفته ساداتی نژاد، رئیس جمهور؛ تکمیل زنجیره ارزش و صنایع تبدیلی در استان های مختلف به خصوص قطب های کشاورزی را برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران تاکید داشتند.

ساداتی نژاد از دیگر تاکید رئیس جمهور را توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای و تولید سبزی و صیفی در بستر گلخانه عنوان کرد و ادامه داد:  زمین های ما کاشت محصولات اساسی  مورد بهره برداری قرار بگیرد.

وزیر جهاد کشاورزی، گفت: ارزان سازی و جایگزینی خوراک دام در داخل کشور  برای بی نیازی از واردات مورد تاکید رئیس جمهور بوده است.

ساداتی نژاد با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر تولید دانه های روغنی، افزود: بر سلامت محصولات کشاورزی  برای شهروندان ایرانی و صادرات تاکید داشتند و وزارت جهاد کشاورزی باید کارهایی که در ده ماهه گذشته آغار کرده را توسعه دهد.

وی گفت: رئیس جمهور تاکید ویژه بر تولید علوفه در مراتع داشتند و عنوان داشتند که مراتع بستر بسیار خوبی برای علوفه است.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، رئیس جمهور همچنین بر تنوع سبد پروتئینی در راستای ارزان سازی  تاکید داشتند.

ساداتی نژاد یادآور شد: رئیس جمهور  همچنین بر کاشت یک میلیارد درخت تاکید داشتند و عنوان کردند که این برنامه مهم با کمک مردم انجام شود. در توسعه بخش کشاورزی  نیز باید بتوانیم از ظرفیت های مردمی در بحث سرمایه گذاری بهره مند شویم و بر بستر مردم توسعه کشاورزی را پیش ببریم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید