Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد خبر داد:

وزیر جهاد کشاورزی از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ‌ ۱۰ تا ۱۵ درصد برای حمایت از تولید در فاز دوم اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها خبر داد.

اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ‌ ۱۰ تا ۱۵ درصد برای حمایت از تولید

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز با حضور در اجتماع بزرگ ۵۰ هزارنفری بسیجیان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌های تابعه که با عنوان (خرمشهرها در پیش است) برگزارشده بود، گفت: یک طرح بزرگ اقتصادی و حساس در شرایط حاضر کشور در حال اجرا بوده که دارای مزایای میان‌مدت و بلندمدت برای اقتصاد کشور است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره سختی‌های اجرای این طرح، افزود: علیرغم وجود مشکلات اجرا، باید در حوزه اقتصادی کشور این طرح را عملیاتی می‌کردیم.

وی ادامه داد: مرحله اول این طرح که واریز وجه به‌حساب افراد و آزادسازی قیمت‌ها در کالا بوده انجام‌شده است.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه در فاز دوم حمایت از تولیدکنندگان را داریم، گفت: حمایت از تولیدکنندگان وظیفه جهاد کشاورزی است.

به گفته وی، بر اساس آخرین هماهنگی‌ها با روسای سازمان‌ها در جهاد کشاورزی سراسر کشور، اصلی‌ترین مسئله در تولید بحث تأمین سرمایه در گردش است.

وی یادآور شد: ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ ۱۰ تا ۱۵ درصد برای این طرح اختصاص داده‌شده است.

ساداتی نژاد با بیان اینکه معاونت اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در بانک مستقر شده است، گفت: بانک‌های کشاورزی منتخب کشور به‌صورت سه نوبت از امروز تا پایان طرح استقرار خواهند داشت تا دامدار و تولیدکننده دغدغه‌ای نداشته باشد و سرمایه در گردش آن تأمین شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: همچنین تولیدکنندگان می‌توانند نهادهای دامی خود را با نرخ نیمایی از سامانه بازارگاه خریداری کنند.

 ساداتی نژاد با تأکید بر اینکه حفظ امنیت غذایی و تولید مواد غذایی از وظایف اصلی در شرایط کنونی است، تصریح کرد: امروز در دنیا نرخ غذا رو به افزایش است و باید از کشاورزان کشورمان که پای تولید مردم ما با قدرت ایستاده‌اند تقدیر کنیم.

وی یادآور شد: تمام قواعد مرسوم برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش مرغداران و پرورش‌دهندگان آبزیان و ماکیان و دام روستایی و عشایری معلق شده تا بتوانند این تسهیلات را دریافت کنند.

ساداتی نژاد در پایان ابراز امیدواری کرد: بتوانیم از این مرحله نیز عبور کنیم و تولید پایدار را برای مردم کشور حفظ کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید