Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی در پیامی درگذشت نادر طالب‌زاده را تسلیت گفت.

پیام تسلیت وزیر جهاد کشاورزی در پی درگذشت نادر طالب‌زاده

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در پیامی درگذشت هنرمند جهادگر «نادر طالب‌زاده» را به جامعه هنری و همرزمانش در جبهه انقلاب فرهنگی تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

 

«هنرمند رویی به عالم غیب دارد و رویی به عالم شهادت. با آن روی خورشیدی منیر است و با این روی قمری مستنیر در شب ظلمانی کرۀ ارض» 

و سردار فرهنگی جبهه انقلاب، هنرمند جهادگر «حاج نادر طالب زاده» مصداق بارز این کلام همرزم و همسنگرش جهادگر شهید سید مرتضی آوینی بود که همچون آقامرتضی، «بنیان دنیا را در عادات دید و سلامت حقیقی را در بیماری، ترک عادات و عتق از ملکات.» از این رو، پس از سالها مفارقت و دوری از همرزمان شهیدش، حدیث پرواز را روایت کرد و به مقصدِ مطلوب خود دست یافت. 

نادر طالب زاده، حضور خود در جهاد سازندگی را از حضور در جمع نیروهای مهندسی رزمی به عنوان راننده بولدوزر در مناطق عملیاتی شروع کرد و سپس با توجه به علائق‌اش، فعالیت خود را در گروه تلویزیونی جهاد و گروه مستندسازی ستاد پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی ادامه داد و حماسه آفرینی‌های جهادگران را به تصویر کشید. 

حکایت زندگی دغدغه‌مندانه و مجاهدتهای روشنگرانه او‌ در عرصه فرهنگ، هنر و رسانه انقلاب اسلامی خصوصاً در سنگر ترویج گفتمان جهاد و مقاومت، ایثار و شهادت، سندی ماندگار بر عزّت و شرافت سنگرسازان بی سنگری است که استقامت خود را با مظلومیت‌شان تفسیر و تعبیر کرده و می‌کنند. 

مصیبت فقدان او، خسارت بزرگی برای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی خصوصاً ایثارگران معزز پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی است که امیدوارم حضرت پروردگار با کرامت و عنایت ویژه خود این ضایعه را جبران نماید. 

از درگاه حضرت حق (جل و علاء) برای روح بلند این مجاهد خستگی ناپذیر و بصیر، علو درجات و همنشینی با دوستان شهیدش و برای همه دوستان و همرزمان آن عزیز و همچنین بازماندگان معزز او صبر و اجر مسالت دارم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید