Iranian Agriculture News Agency

کاظمینی:

قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی تصریح کرد: بهره‌وری، هوشمندسازی کشاورزی و دانش بنیان کردن آن بدون ترویج امکان پذیر نیست.

بهره‌وری و هوشمندسازی کشاورزی بدون ترویج امکان پذیر نیست

به گزارش خبرنگار ایانا، سردار محسن کاظمینی قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی در حاشیه ی بازید از معاونت آموزش و ترویج سازمان تات و در نشست با شورای مدیران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به وجود ظرفیت مناسب در موسسه آموزش و ترویج، گفت: بهره‌وی و هوشمندسازی کشاورزی و دانش بنیانی آن بدون ترویج امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در خصوص  دانش بنیان کردن و هوشمندسازی کشاورزی ، افزود:  کشاورزی ما از جهت امنیت غذایی خیلی کار دارد و  با توجه به اقلیمی که داریم انشالا بتوانیم امنیت پایدار غذا  را ایجاد کنیم و دغدغه مردم را از لحاظ دسترسی، وفراوانی به آن تامین کرده و شاهد مثبت شدن تراز کشاورزی طی 4 سال آتی باشیم.

کاظمینی با اشاره به سخنان وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دانش بنیان کردن و هوشمندسازی در کشاورزی، گفت: امیدوارم سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بتواند در این مسیر  یک جهش قابل توجه داشته باشد و البته شاید  این جهش حتی با تغییر ساختار ترویج به عنوان معاونت وزیر  اتفاق بیفتد.

وی افزود: در ۴۰ سال گذشته توجه ویژه به امنیت غذایی نداشته ایم و باید به غذای مردم با تغییر نگاه توجه ویژه گام برداریم تا با تغییرات ارزی و اتفاقات منطقه ای و جهانی امنیت غذای یمان  دچار چالش نشود.

قائم مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی  تصریح کرد: باید در مسیر کشاورزی از تمام ظرفیت های علمی و مراکز دانش بنیان استفاده  شود وامیدواریم  در پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه کشاورزی باشیم.

به گفته وی، وزارت جهاد کشاوری باید طی 4 سال تلاش هایش را چند برابر کند و هدفمند به جلو پیش برود تا شاهد این اتفاقات باشیم.

گفتنی است در حاشیه ی این بازدید از «استانداردهای آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای در بخش کشاورزی» و «سامانه شبکه دانش کشاورزی» رونمایی شد و توسط سردار کاظمینی به بیش از ۱۰ هزار نفر از مدیران، کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی از طریق سامانه پات پیام ترویجی ارسال ش

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید