Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در بازدید از نمایشگاه تستا تاکید کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در نمایشگاه "تستا" نیازهای حوزه کشاورزی ارائه شده تا شرکت های دانش بنیان، محققین و جوانان نخبه کشور برروی این نیازها سرمایه گذاری کنند.

بهره‌گیری از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع نیازهای بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی ظهر امروز پنجشنبه، در بازدید از سومین دوره نمایشگاه تستا (تقاضای ساخت و تولید ایرانی)، در گفتگو با خبرنگار ایانا، اظهار کرد: این نمایشگاه دارای ارزش های بسیار خوبی است و در حوزه کشاورزی هم می تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

وی افزود: در این نمایشگاه بخشی از توانمندی‌های سازمان "تات" به عنوان بزرگترین حامی امنیت غذایی کشور، ارائه شده است، همچنین نیازهای حوزه کشاورزی هم در این نمایشگاه ارائه شده تا شرکت های دانش بنیان، محققین و جوانان نخبه کشور بر روی این نیازها سرمایه گذاری کنند و یا اگر توانمندی در این حوزه وجود دارد و ما از آن بی اطلاع هستیم به عرصه آورده شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در این نمایشگاه 220 نیاز در حوزه کشاورزی ارائه شده است، البته نیازهای حوزه فناوری بیش از این اعداد است.

وی ابراز امیدواری کرد: با پیگیری های سازمان "تات" برای نفوذ دانش و فناوری به حوزه کشاورزی ایران، اتفاقات خوبی در این عرصه رقم بخورد.

ساداتی نژاد ادامه داد: در مرکز همکاری های تحول و پیشرفت هم نگاه خوبی به حوزه های انتقال فناوری در بخش کشاورزی و آب وجود دارد.

وی تاکید کرد: ما دچار ضعف علم و فناوری هستیم که در تجاری سازی کشاورزی ایران و حرکت به سمت کشاورزی تجاری بسیار حائز اهمیت است، امیدواریم با حضور جوانان و شرکت های دانش بنیان در کنار سازمان "تات"، بتوانیم اتفاق خوبی را در تولید، خودکفایی، تولید محصول سالم برای مردم و تقویت امنیت غذایی رقم بزنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید