Iranian Agriculture News Agency

سخنرانی اخیر وزیر کشاورزی در فیلیپین نشان می دهد که این کشور در حال بررسی جدی در مورد گنجاندن کلاس های کشاورزی مورد نیاز برای مدارس دولتی است.

گنجاندن کلاس های کشاورزی در آموزش مدارس فیلیپین

سخنرانی اخیر وزیر کشاورزی در فیلیپین نشان می دهد که این کشور در حال بررسی جدی در مورد گنجاندن کلاس های کشاورزی مورد نیاز برای مدارس دولتی است.

به گزارش ایانا از سایت "مدرن فارمر"،امانوئل پینول دبیرکشاورزی وزارت کشاورزی فیلیپین گفت: "ما به دپارتمان آموزش پیشنهاد دادیم که موضوعات ساده کشاورزی را به برنامه درسی مدارس دولتی از ابتدایی تا دبیرستان اضافه کنند."

این درحالی است که فیلیپین تنها کشوری نیست که اقدام به این کار می کند، چراکه بیشتر کشورها به این درک رسیده اند که آموزش پایه ای به کودکان در زمینه تهیه مواد غذای و چگونگی فعالیت این صنعت، می تواند از مسایل مهم باشد.

برای مثال، استرالیا، اغلب موضوعات کشاورزی را ارائه می دهد، به طوری که در دانشگاه های این کشور نیازی به گذراندن پیش نیاز این دروس نیست؛ همچنین کشاورزی بخش مهمی از تحصیلات ابتدایی و متوسطه در کنیا به شمار می رود و در ایالات متحده، هم گام های اولیه ای در این راه برداشته شده است.

26 ژوئیه، سانی پردو ، دبیر وزارت کشورزی ایالات متحده، از همکاری با FFA ( Future Farmers of America ) ، بزرگترین حامیان آموزش کشاورزی در امریکا خبر داد. پردو و مارک پوچل، مدیر عامل FFA ، تفاهم نامه ای را امضا کردند که در آن پردو متعهد شده تا وزارت کشاورزی امریکا با FFA در امور مربوط به ارتباط جوانان با کشاورزی همکاری کند.

در حالی که ارتباط پردو در زمینه آموزش عمومی ممکن است پیچیده باشد؛ چراکه از سویی، وی برای حذف مواد غذایی سالم از ناهار مدارس، در تلاش است. پینول در بیانیه ای اشاره کرد این درحالی است که FFA یک قدرت لابی قوی دارد و باید صبر کرد و دید که نتیجه چه می شود.

ترجمه: فرحناز سپهری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید