Iranian Agriculture News Agency

مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان مطرح کرد:

مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ،از بازگشت آرامش به بازار مرغ استان در طی روزهای آتی از آغاز اجرای طرح نظارت و پایش تولید و عرضه کالاهای اساسی کشاورزی در قالب قرارگاه تامین امنیت غذایی از ۶ آذرماه خبر داد.

بازگشت آرامش به بازار مرغ آذربایجان غربی طی روزهای آتی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،  احمد دهقان افزود: روزانه به طور متوسط ۸ اکیپ نظارتی بازرسی در سطح بازار شهرستان ارومیه و به تبع آن در سطح شهرستانها مشغول رصد و پایش مستمر بازار کالاهای اساسی مخصوصا گوشت مرغ  هستند که مصرف روزانه مرغ در استان به طور میانگین ۲۴۰ تن است.

دهقان تصریح کرد: امروز همزمان با  ۱۱ آذر ماه در حدود ۲۴۳ تن مرغ گرم و حدود ۱۰ تن مرغ منجمد در سطح بازار و فروشگاه های زنجیره ای مرغ استان توزیع شده است.

وی ادامه داد : میزان جوجه ریزی در آبان و آذرماه سال جاری در واحدهای مرغداری گوشتی درحد نیاز مصرفی استان است و پیش بینی می شود در ماه های آتی با مشکل کمبود عرضه گوشت مرغ در استان مواجه نشویم.

مدیر بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  افزود: حفظ امنیت غذایی مردم بر عهده وزارت جهاد کشاورزی بوده و هست اما بازاررسانی و نظارت بر توزیع که پیش از این به دلیل عدم اجرای قانون انتزاع در سال ۹۳ و لغو این قانون در سال ۹۸، برعهده وزارت صمت بود از ابتدای دولت سیزدهم رسما به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است.

دهقان همچنین یاداور شد : با دستور رئیس جمهوری، کل اختیارات تا نظارت و بازرسی بازار و توزیع به وزارت جهاد کشاورزی محول شده  است تا با این فرماندهی واحد در قالب قرارگاه تامین امنیت غذایی و رصد منظم ، آرامش در بازار ایجاد شود.

وی با بیان این که یکی از یاران اصلی سازمان جهاد کشاورزی در این زمینه، رسانه ها هستند، خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه با اطلاع رسانی دقیق و به موقع باعث کاهش التهاب بازار و ایجاد آرامش در مردم می شوند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید