Iranian Agriculture News Agency

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت توسعه کشت های متراکم گلخانه‌ای ، از فعالیت تعداد 207 واحد گلخانه ای در استان خبر داد.

فعالیت تعداد 207 واحد گلخانه ای در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،جعفر وحدت افزود: در کشت‌های گلخانه‌ای مصرف آب در حدود 10 برابر کاهش یافته و عملکرد تولید محصول 12 برابر نسبت به کشت‌‌های مشابه در فضای باز  افزایش دارد. 

وحدت بیان کرد: تولید محصولات کشاورزی به صورت کشت گلخانه‌ای در تمام طول سال انجام می‌گیرد و این محصولات تولیدی نیز از کیفیت بالایی برخوردار هستند. 

وی تصریح کرد: در استان 58.5 هکتار گلخانه به تعداد 207 واحد وجود دارد که در این واحدها یک هزار و 24 تن انواع سبزی و صیفی‌جات، 238 تن توت فرنگی، 140 تن گیاهان دارویی، 60 تن میوه درختی، 2.6 میلیون اصله نهال، 2.5 میلیون گل شاخه بریده، 3.2 میلیون گل گلدانی، 25 میلیون نشا سبزی و صیفی تولید می‌شود.

وحدت بیان کرد: با توجه به روند رو به رشد توسعه گلخانه‌ها، تولید محصولات گلخانه‌ای امسال افزایش خواهد داشت و عمده محصولات تولید شده شامل خیار، گوجه فرنگی، گیاهان گلدانی و توت فرنگی است. 

لازم به ذکر است که آذربایجان‌غربی یکی از مهمترین قطب‌های کشاورزی محسوب می‌شود که می‌توان برای برون رفت از بحران کم‌آبی دریاچه ارومیه و بحران خشکسالی و توسعه کشاورزی پایدار و مدرن ،کشت گلخانه‌ای در استان را توسعه داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید