Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت حراست و حفاظت از منابع طبیعی، اظهار کرد: صیانت از جنگل ها وظیفه ای ملی است و با قاچاق چوب از استان برخورد جدی می شود و باید به گونه ای اقدام کنیم که مانع از بریده شدن حتی یک درخت شویم.

با عاملین قاچاق چوب از استان  برخورد قانونی می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، هادی قاسمی افزود: در گذشته مردمان روستا های همجوار جنگل  برای مصارف روزانه فقط از چوب های جنگلی و مرتعی استفاده می کردند، ولی امروزه با گرانتر شدن چوب عده ای سود جو با استفاده از خلاء های قانونی اقدام به قاچاق می کنند که این اقدامات خلاف قانون بوده و باید با این موضوع مقابله و برخود جدی صورت گیرد.

قاسمی تصریح کرد: چوب درختان جنگلی را در طی سال‌های گذشته فقط افرادی خاص قاچاق می‌کردند، اما امروزه با گران شدن چوب و سود زیاد حاصل از خرید و فروش آن، افراد زیادی با طرق مختلف، چوب قاچاق می‌کنند. نیرو‌های فعال منابع طبیعی در همه حال، قاچاقچیان چوب را تحت‌نظر دارند و از ظرفیت بسیج، علاقه‌مندان به طبیعت و نیرو‌های بومی نیز استفاده می‌شود تا جلوی توسعه این پدیده  شوم  در جامعه گرفته شود.

وی ادامه داد: ارتقا فرهنگ درختکاری موجب زیبایی بیش از پیش روستاها و شهرهای استان می شود.

قاسمی در خصوص نحوه برخورد قانون با متخلفین در این زمینه اظهارکرد: بر اساس قوانین منابع طبیعی حمل چوب، هیزم و ذغال حاصل از درختان جنگلی در تمام نقاط کشور ممنوع است و چنانچه شخص یا کسانی مجوز فعالیت و حمل نداشته باشند بشدت با آنان برخورد قضائی خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید