Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهادکشاورزی مهاباد:

مدیر جهادکشاورزی مهاباد گفت: برداشت چغندرقند از سطح یکهزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی زیرکشت این محصول در این شهرستان و انتقال آن به کارخانه‌های قند آذربایجان غربی آغاز شد.

آغاز برداشت چغندرقند از سطح ۱۸۰۰ هکتار از مزارع  مهاباد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، جعفر ایمانیان افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۹۰ هزار تن چغندر قند از اراضی زیرکشت این محصول در این شهرستان برداشت شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی ندارد.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت این محصول در سال جاری ۲۰۰ هکتار کمتر از پارسال است، ادامه داد: میانگین برداشت چغندرقند در مزارع کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری حدود ۵۰ تن در هکتار پیش بینی شده که این مقدار پارسال ۴۵ تن بود.

مدیر جهادکشاورزی مهاباد اظهار کرد: با تصویب شورای اقتصاد، امسال این محصول با نرخ تضمینی هر کیلوگرم هزار و ۲۴۷ تومان با عیار ۱۶ درصد از کشاورزان خریداری می‌شود که نسبت به سال گذشته حدود ۲ برابر افزایش یافته است.

آذربایجان‌غربی به علت برخورداری از آب و خاک مناسب و دارا بودن پنج کارخانه قند در شهرستان‌های ارومیه، خوی، پیرانشهر، میاندوآب و نقده همواره در تولید چغندرقند و شکر در کشور در جایگاه برتری قرار داشته و یکی از قطب‌های مهم تولید چغندرقند در کشور است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید