Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل دامپزشکی اذربایجان غربی با اشاره به فعالیت 182 داروخانه دامپزشکی در استان ، گفت : یک هزار و 695 مورد بازدید و نظارت بر عملکرد داروخانه های دامپزشکی ، شرکت های تولید و پخش، با هدف رصد و پایش دارو و واکسن های دامپزشکی جهت جلو گیری از احتکار و گرانفروشی در شش ماهه اول سال 1400 انجام گرفته است.

 فعالیت 182 داروخانه دامپزشکی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،سید امید خلیل زاده با اعلام این مطلب افزود: نظارت بر اجرای دستورالعمل رصد و پایش ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کشور به منظور جلوگیری از قاچاق و توزیع بی رویه ،  نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزیع دارو و واکسن در داروخانه های دامپزشکی و شرکت های تولید و پخش در استان توسط کارشناسان  این اداره کل به صورت مستمر اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: هدف از رصد و پایش دارو و واکسن های دامپزشکی توسط کارشناسان جلو گیری از احتکار و گرانفروشی و  نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقرارت توزیع دارو و واکسن در استان است.

خلیل زاده ادامه داد : هم اکنون در سطح استان تعداد 182  داروخانه  دامپزشکی و تعداد 15 شرکت پخش دارو و واکسن  فعالیت می کنند که عملکرد این مراکز به صورت مستمر مورد بایش و رصد قرار می گیرد.

وی یادآور شد: کارشناسان دارویی استان در بازدید های مشترک خود با تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا شناسایی موارد غیربهداشتی اقلام  را ضبط و معدوم سازی می کنند و همچنین با متخلفان از طریق مراجع قضایی بدون هیچگونه اغماض برخورد  قانونی می شود.

وی از دامداران خواست، داروهای مورد نیاز خود را با نسخه دکتر دامپزشک و از داروخانه های دامپزشکی تهیه کنند و حتما پس از دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضا درج شده بر روی اقلام دارویی توجه کنند.

 دامداران می‌توانند هرگونه تخلف در این خصوص را با شماره ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید