Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه گفت: امسال سه هزار و ۱۶۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت ذرت علوفه‌ای اختصاص یافته که پیش بینی می شود ۱۸۹ هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع شهرستان برداشت شود.

برداشت ۱۸۹ هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع شهرستان ارومیه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، علی پیرمرادی با اشاره به کشت ارقام دیررس ذرت علوفه ای در کشت اول و کشت ارقام میان رس و زود رس در کشت دوم این محصول، افزود: گیاه ذرت دارای ۳ گروه زود رس، میان رس و دیر رس است که ارقام دیر رس دارای دوره رشد ۱۲۰ روزه بوده و عملکرد بالایی دارد ولی نیاز آبی آن نیز بیشتر است؛ بنابراین در شرایط فعلی برای صرفه جویی در میزان مصرف آب کشاورزی، کاشت ارقام میان رس و زودرس توصیه می شود.

وی همچنین تصریح کرد: با استفاده از دستگاه ردیف کار ذرت و آبیاری با نوار تیپ، می توان بیشترین بهره وری را در تولید ذرت علوفه ای بدست آورد.

پیرمرادی عنوان کرد: میانگین تولید ذرت علوفه ای در شهرستان ارومیه ۶۰ تن در هکتار بوده و این در حالی است که زارعین در مزارعی که با استفاده از اصول کارشناسی به صورت مکانیزه و استفاده از روشهای نوین آبیاری(میکرو) با رعایت موارد تغذیه گیاهی، بذر مناسب  و سایر موارد کشت صورت گرفته، به تولید بالاتر از ۱۰۰ تن در هر هکتار دست یافته اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه از توزیع ۹۴۸ تن کود ازته در راستای حمایت از کشاورزان ذرت کار خبر داد و تاکید کرد: کشاورزان قبل از سرمای پاییزه محصول خود را برداشت نمایند تا با کاهش کمی و کیفی محصول دچار ضرر وزیان نشوند.

لازم به ذکر است، سال گذشته ۱۷۹ هزار تن ذرت علوفه ای از ۲ هزار و ۹۸۰ هکتار سطح زیر کشت این شهرستان برداشت شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید