Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : با توجه به عدم بارش ها در سال جاری و خشکسالی به وجود آمده، دامداران عشایری باید مورد حمایت قرار گیرند تا دسترنج آنها که به صورت دام سبک و سنگین می باشد بر اثر خشکسالی تلف نشود.

در شرایط خشکسالی دامداران عشایری باید مورد حمایت قرار گیرند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، اکبر کرامتی در جلسه کمیته استانى خرید تضمینی دام عشایر استان اظهار کرد : خشک شدن مراتع به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین منبع تغذیه دام‌های عشایر باعث ایجاد مشکلات اقتصادی برای عشایر شده و وظیفه همه دستگاه های اجرایی ذیربط این است که از این قشر زحمت کش حمایت کنند که اجرایی شدن عملیات خرید حمایتی یک طرح بسیار مهم و اثر بخشی در این زمینه خواهد بود.

وی بیان کرد: به منظورایجاد تعادل و تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار خرید تضمینی دام زنده از عشایر در دستور کار قرار گرفته است.

کرامتی افزود: نیاز است کار گروه هایی متشکل از کارشناسان معاونت امور دام جهادکشاورزی، امور عشایر، دامپزشکی و پشتیبانی امور دام جهت تعیین قیمت متوسط دام حذفی در مناطق مختلف استان تشکیل شود تا با مشخص شدن قیمت و بعد از تصویب آن در کمیته استانى به صورت پایلوت  دو هزار راس دام در مرحله اول از طریق شرکت پشتیبانى امور دام با همکارى اداره کل امور عشایر خریداری گردد.

در ادامه علی ناجی مدیر کل امور عشایر استان  با اشاره به تصویب و ابلاغ طرح خرید حمایتی دام عشایر افزود: به دنبال تلاشها و پیگیرى  سازمان امور عشایر ایران و براساس مصوبه شوراى قیمت گذارى و اتخاذ سیاستهاى حمایتى محصولات اساسى کشاورزى در اردیبهشت ماه سال‌جاری با هدف حمایت از عشایر در شرایط سخت خشکسالی مقرر شده شرکت پشتیبانی امور دام کشور نسبت به خرید دام مازاد عشایر  اقدام کنند.

وی بیان کرد:  به ازای هر کیلو دام زنده، ۳ کیلو جو با قیمت مصوب دولتی نیز به عشایرتحویل داده می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید