Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهادکشاورزی اشنویه:

مدیر جهادکشاورزی اشنویه گفت: سه مرکز خرید سیب صنعتی برای خرید بیش ‌از ۳۰ هزار تن سیب صنعتی در این شهرستان راه‌اندازی شد.

راه اندازی ۳ مرکز خرید سیب صنعتی در اشنویه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، مراد رسول انصاری افزود: در سال جاری به دلیل شرایط آب و هوایی،تنش‌های آبی و جریان شدید باد های گرم ، بیش‌از ۳۰ هزار تن سیب صنعتی و درجه ۳ در باغات پیش بینی می شود تولید شود.

وی ادامه داد: تاکنون با اقدامات صورت گرفته سه مرکز خرید صنعتی با رعایت موازین بهداشتی و ساختاری در این شهرستان راه‌اندازی و هفت مرکز دیگر نیز آمادگی کامل جهت راه‌اندازی  را دارند که در حال طی مراحل اداری و قانونی هستند.

مدیرجهادکشاورزی اشنویه افزود: انباشت، خرید و فروش سیب صنعتی کنار جاده‌ها غیرقانونی است و از انباشت این محصول در کنار جاده‌ها و بدون رعایت موارد بهداشتی با همکاری ارگان‌های مربوطه جلوگیری به عمل خواهد آمد.

انصاری با اشاره به پیش‌بینی برداشت بیش‌از ۱۶۰هزار تُن سیب از باغ‌های این شهرستان گفت: تولید این محصول در سال زراعی جاری در مقایسه با پارسال حدود پنج درصد کاهش دارد.

وی اظهار کرد:  ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان به محصول سیب اختصاص یافته که حدود ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار بارده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید