Iranian Agriculture News Agency

شهریاری تاکید کرد:

استاندار آذربایجان غربی گفت: تجاری سازی کشاورزی به ویژه در محصولات با ارزش افزوده بالا با توسعه زنجیره ارزش کشاورزی ممکن می شود که این امر موجب افزایش بهره وری تولید و بازار پسندی محصولات در بازارهای جهانی می شود.

 لزوم تکمیل و توسعه زنجیره ارزش افزوده محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری در مراسم کلنگ زنی ساخت بزرگترین واحد ذخیره سازی ، نگهداری موادغذایی و بسته بندی انواع میوه در شمال غرب کشور در ارومیه با بیان این مطلب اظهارکرد :نزدیک ۴۰ درصد اشتغال این استان در بخش کشاورزی است ومتاسفانه محصولات بخش کشاورزی استان به قیمت ناچیزی در بازارهای داخلی و خارجی به دلیل عدم بسته بندی  متناسب عرضه و به فروش می رسد که امیدواریم با راه اندازی این طرح ، برند صادرات محصولات کشاورزی استان ارتقا یابد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: نبود واحد بسته بندی  مناسب با قابلیت های جهانی یکی از خلاهای چرخه تولید محصولات کشاورزی در استان است .

وی افزود: با نگاه ویژه دولت و پیگیری های وزیر جهاد کشاورزی و سیاستگذاری استان برای رفع مشکل سورتینگ و بسته بندی از ظرفیت سرمایه گذار خارجی برای این موضوع مهم استفاده شد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این واحد ظرفیت ذخیره سازی و نگهداری ۴۳ هزار تن موادغذایی در سال را دارد افزود: این واحد مجهز به سردخانه ۱۱هزار تنی است که ۶ هزار و ۶۰۰ تن آن به صورت کنترل اتمسفری است.

شهریاری اشتغال زایی بیش از ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم ، سهولت در دسترسی به مراکز تخصصی تجارت محصولات کشاورزی و حذف واسطه ها، ایجاد ارزش افزوده، کاهش ضایعات محصولات، ساماندهی مکانیزه و کاهش بهای تمام شده را از مهمترین نتایج عملیاتی شدن اجرای این طرح برشمرد.

وی توجه به سرمایه گذاری خارجی را از اقدامات شاخص مدیریت استان در سه سال اخیر برشمرد و گفت: با وجود مشکلات تحریمی ، اتفاقات خوبی در جذب سرمایه گذاری خارجی در استان رقم زده شده است.

استاندار آذربایجان غربی سرمایه گذاری هشت میلیون و ۴۰۰ هزار یورویی این واحد را فرصتی مناسب برای افزایش بهره وری و توسعه پایدار کشاورزی استان دانست که این میزان سرمایه گذاری  با عملیاتی شدن فاز سوم اجرای طرح تا ۵۰ میلیون دلار افزایش می یابد.

وی تاکید کرد: مشکلات سرمایه گذاران در بحث واگذاری زمین پیگیری می شود و اجازه نمی دهیم حقوقشان پایمال شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید