Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد گفت: سالانه ۳۹۰ تن ماهی گرمابی و سردآبی در مزارع پرورشی و سدهای این شهرستان تولید و روانه بازارهای مصرف می‌شود.

سالانه ۳۹۰ تن ماهی در مهاباد تولید می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، جعفر ایمانیان اظهار کرد: ۳۴۰ تن از این میزان ماهی سردآبی و مابقی ماهیان گرمابی است که از طریق تخم ریزی در منابع آبی مختلف به ویژه دریاچه پشت سدهای مهاباد تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۶ واحد پرورش ماهی در مهاباد فعال است، بیان کرد:  واحدهای فعال پرورش ماهی سردآبی این شهرستان در هر دوره ظرفیت تولید ۱۷۰ تُن ماهی را داشته و سالانه ۲ دوره تخم ریزی دارند.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد اظهار کرد: سالانه بیش از ۵۰ تن ماهیان گرمابی نیز در سد سنجاق و دریاچه پشت سد این شهرستان که از انواع ماهی‌های بومی و غیربومی شامل زرد ماهی، سفید رودخانه ای، آمور، سیم برگ، سوف و فیتوفاک است، صید می‌شود.

ایمانیان افزود: هم‌اکنون ۶ واحد پرورش ماهیان سردآبی، ۲ کارگاه تکثیر ماهیان زینتی، یک واحد تکثیر ماهیان سردآبی در سطح شهرستان مهاباد فعال هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون برای ۲۰ نفر به طور مستقیم و ۵۰ نفر به طور غیرمستقیم در حوزه محصولات شیلاتی در مهاباد اشتغالزایی ایجاد شده است، اضافه کرد: صنعت شیلات و افزایش تولید آبزیان علاوه بر اینکه می‌تواند باعث اشتغال‌زایی شود، به‌صورت غیرمستقیم نیز در سلامت خانواده‌ها نقش مهمی دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید