Iranian Agriculture News Agency

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود 190 هزار تن سیب تابستانه از باغ‌های سیب استان برداشت شود.

 امسال 190 هزار تن سیب تابستانه از باغات آذربایجان غربی برداشت می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، جلال بوتراب با بیان اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب‌های تولید سیب درختی در کشور است، اظهار کرد: در طی سال‌های گذشته پنج درصد باغ‌های سیب آذربایجان غربی مربوط به ارقام تابستانه بود که در حال حاضر به دلیل جایگزینی کاشت این رقم با رد گلدن در باغات استان، این میزان به حدود سه درصد کاهش یافته است.

بوتراب ادامه داد: سطح زیر کشت سیب تابستانه استان در حدود هزار هکتار است که برداشت سیب تابستانه تا اوایل شهریورماه در آذربایجان غربی ادامه دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، میانگین تولیدات سیب تابستانه استان را 19 تن در هر هکتار عنوان کرد و افزود: عمده سطح زیر کشت باغات سیب استان در شهرهای ارومیه و مهاباد است که این دو شهر ۸۵ درصد سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند.

این مسئول ارقام تولیدی سیب تابستانه باغات استان را سیب گلاب، سیب قره یارپاق، قره‌آغاج، ترکمان، و سیب گلاب کهنز مشهد عنوان کرد.

وی اضافه کرد: با آغاز برداشت سیب تابستانه در آذربایجان غربی این محصول علاوه بر تأمین نیازهای مصرف داخل استان به استان‌های دیگر کشور و کشورهای همسایه از جمله عراق نیز صادر می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید