Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل دفتر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی :

فعالیت ۸۳۰ ناظر بهداشتی و شرعی در کشور

مدیر کل دفتر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از تدوین سند تجاری غذای حلال در کشور خبر داد.

سند تجاری غذای حلال در حال تدوین است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،  ابراهیم الهامی تبار در همایش غذای حلال در شهرستان ارومیه که به منظور فرهنگ سازی برای غذای حلال و نقش صید و ذبح شرعی  و تاثیرات آن در زندگی مردم برگزار شد، بااعلام این خبر اظهارکرد: این سند تدوین و تقدیم مقام معظم رهبری شده است در صورت تصویب تحول خوبی  در این زمینه را در کشور شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هم اکنون در زمینه تهیه و تولید غذای حلال نه تنها در کشور بلکه خارج از کشور هیچ مشکلی وجود ندارد و به مردم اطمینان می دهیم مواد غذایی داخل و وارداتی خارج از کشور حلال است، افزود: باید به سمت تجاری سازی غذای حلال حرکت کنیم.
الهامی تبار همچنین با تاکید بر تبلیغ و نشر اقدامات در زمینه تولید غذای سالم و پاک در کشور گفت: هم اکنون 830 ناظر بهداشتی و شرعی از سوی وزارت جهاد کشاورزی در سطح 530  مرکز کشتارگاهی داخل کشور مستقر بوده و بر امر نظارت بر ذبح شرعی و تولید مواد غذایی حلال نظارت دارند.
مدیر کل دفتر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: محصولات غذایی حلال اولین بار در کشور مالزی بوجود آمده است، در چند سال اخیر این علامت غذایی به صورت یک علامت جهانی از طرف کشورهای اسلامی در دنیا معرفی شده است به طوری که در کشورهای غیر اسلامی نیز از استقبال خوبی برخوردار شده است. 
الهامی تبار با اشاره به حضور 25 ناظر از سوی کشور در برزیل برای تهیه غذای حلال عنوان کرد: هم اکنون مواذ غذایی از کشور ارمنستان، چین، تاجیکستان و ترکیه توسط این 25 ناظر نظارت می شود و  به مردم اطمینان خاطر می دهیم تمام مواد غذایی وارداتی حلال هستند.
وی با اشاره به ظرفیت های کشور در بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: نه تنها درتهیه و تولید گوشت دام سبک و سنگین و گوشت مرغ بحث غذای حلال مورد توجه قرار می گیرد بلکه باید در تمامی مواد غذایی تولیدی در کشور برچسب و کد غذای حلال استفاده شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید