Iranian Agriculture News Agency

سرپرست مدیریت امور اراضی استان مطرح کرد :

سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از رفع تداخل 10 هزار و 784 هکتار از اراضی ملی و کشاورزی استان در سال گذشته خبر داد.

رفع تداخل بیش از 10 هزار هکتار از اراضی ملی و کشاورزی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، رضا احمد نژاد افزود: رفع تداخل اراضی در استان با هدف کاهش دعاوی حقوقی بهره برداران و رفع موانع تولید در بخش کشاورزی در راستای اجرای ماده 54 قانون رفع موانع تولید اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه رفع تداخل از اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از اقداماتی است که با جدیت در حال پیگیری است، گفت: در سال گذشته همچنین 63 نفر از بهره برداران اراضی کشاورزی به ادارات ثبت اسناد و املاک در خصوص اجرای رفع تداخلات و حدنگاری معرفی شدند و تثبیت مالکیت و صدور اسناد اراضی کشاورزی نیز به تعداد 90 مورد و در سطح 55 هکتار اجرایی شد.

وی  با اشاره به اهمیت و نقش صدور اسناد مالکیت حدنگار اراضی کشاورزی در کاهش دعاوی و تسهیل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ، اضافه کرد: هدف اصلی از این طرح رفع موانع تولید در بخش کشاورزی و سند دار کردن زمین‌ها و در عین حال حفظ و حراست از اراضی کشاورزی و ملی است.

سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد : پس از رفع تداخل و صدور سند برای اراضی کشاورزی، اسناد زمین های مربوطه  در جهت اخذ تسهیلات بانکی مورد استفاده  قرارمی گیرد و کشاورزان می‌توانند به عنوان وثیقه از آن استفاده کنند و برای کشاورزان صاحب زمین از این طریق  بستر توسعه فعالیت کشاورزی فراهم می شود.

احمدنژاد ادامه داد: در برنامه امسال تثبیت مالکیت برای اراضی تعیین تکلیف شده در قالب اخذ سند تک برگ از اولویت‌های اساسی خواهد بود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید