Iranian Agriculture News Agency

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اقدام دولت در افزایش نرخ خرید تضمینی گندم، میزان خرید این محصول در استان را افرایش خواهد داد.

افزایش نرخ گندم، خرید این محصول را در آذربایجان غربی افزایش خواهد داد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، نادر صادقی روز سه‌شنبه در جلسه خرید تضمینی گندم، با اشاره به این‌که در طول ۲ سال گذشته ۶۴۰ هزار تن گندم در استان از کشاورزان خریداری شده است اظهار داشت: استان آذربایجان‌غربی با ۲۹۱ هزار تن خرید در سال ۱۳۹۹ رتبه دهم را در کشور به خود اختصاص داد.

وی با اشاره به افزایش قیمت خرید گندم، در سال زراعی جاری اضافه کرد: نرخ خرید این محصول برای سال ۱۳۹۹، ۲۵ هزار ریال در نظر گرفته شده بود که امسال صددرصد افزایش یافته و به رقم ۵۰ هزار ریال رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: کم‌ترین قیمت خرید گندم در سال ۱۴۰۰ حدود ۴۶ هزار و ۸۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.

صادقی، وظیفه کارگروه خرید تضمینی گندم را معرفی فروشندگان گندم به سازمان‌ها و ادارات مرکزی عنوان کرد و افزود: سطح زیرکشت گندم آذربایجان‌غربی در سال زراعی جاری ۳۹۱ هزار هکتار است که ۳۰۰ هزار هکتار را اراضی دیم و ۹۱ هزار هکتار را نیز اراضی آبی شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه ۶۵ مرکز خرید در استان آماده خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان است تأکید کرد: بیشترین میزان تولید گندم استان مربوط به شهرستان بوکان با ۲۰ درصد کل تولید استان است از اینرو ۲۰ مورد از مراکز خرید گندم آذربایجان غربی در این شهرستان قرار دارد.

معاون استاندار آذربایجان‌غربی گفت: متأسفانه امسال با ۳۲ درصد کاهش بارندگی نسبت به سال ۱۳۹۹ و ۲۲ درصد کاهش نسبت به دراز مدت روبرو هستیم.

 در این جلسه همچنین در مورد کارخانه‌ها و سیلوهای گندم، خریداران و فروشندگان، سلف‌خرها، گندمکاران، سیلوداران، نحوه خرید و فروش گندم و سایر مسائل مربوط به گندم بحث و تبادل نظر شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید