Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه مطرح کرد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه گفت: امسال بارش تگرگ، باران و سرمازدگی دو هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان خسارت وارد کرده است.

سرمازدگی و تگرگ بیش از ۲۴۰۰میلیارد ریال به بخش کشاورزی ارومیه خسارت وارد کرد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،محمود سپهرفر با اشاره به خسارات بخش کشاورزی ارومیه در سال جاری افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون خسارت ناشی از سرمازدگی، بارش باران، تگرگ در محصولات زراعی، باغی و دامی  شهرستان ارومیه بیش از ۲۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی ادامه داد: ۶۹۰ هکتار اراضی زراعی، ۳۷۲۰ هکتار اراضی باغی، ۵۷۰ کلنی زنبور عسل و بیش از ۱۰۰ راس دام و ۱۰۰ متر مربع تاسیسات دامی دچار خسارت شده است.

سپهرفر همچنین از وارد شدن خسارت ۸۰ درصد به باغات تعدادی از روستاهای این شهرستان خبر داد، گفت: بارش تگرگ روز گذشته باعث خسارت ۸۰ درصدی در محصولات باغی از جمله سیب، گردو و درختان هسته دار در روستاهای بهله و بلارغو بخش انزل جنوبی شد.

وی با اشاره به اینکه بارش های اخیر و تگرگ ‌زدگی‌های بهاره، باعث شده تا بخشی از باغات شهرستان دچار خسارت شوند گفت: در طی بارش هفته گذشته ۳۰ روستا از بخش های بالانج، باراندوزچای، صومای برادوست و سیلوانا خسارت دید که ارزش ریالی آن ۱۸۴۵ میلیارد ریال برآورد شده است. 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید