Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی مطرح کرد:

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از فعالیت تعداد 155 واحد گوساله و بره پرواری صنعتی در سطح استان خبر داد.

فعالیت تعداد 155 واحد گوساله و بره پرواری صنعتی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، پرویز بستانچی با بیان این مطلب افزود: تعداد 112واحد گوساله پرواری به ظرفیت یک هزار و 469 رأس، تعداد 43 واحد بره پرواری صنعتی به ظرفیت پنج هزار و 230 رأس در استان فعالیت می‌کنند و مابقی دام‌ها در سیستم‌های روستایی و سنتی پرورش داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه پرواربندی به عنوان راهکاری برای افزایش بازدهی دام به شمار می‌رود ، تصریح کرد: پرواربندی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند ظرفیت بازدهی را در هر واحد دامی افزایش داده و همزمان با افزایش تولید گوشت، کیفیت لاشه را نیز افزایش دهد. همچنین این روش موجب اشتغال زایی، کاهش واردات گوشت، اقتصادی شدن و سوددهی بیشتر واحدهای تولیدی است و امروزه موردتوجه پرورش دهندگان بیشتری واقع شده است.

بستانچی ادامه داد : برای خرید 3 هزار و 875 راس دام  در این واحدها ، بیش از 13 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به ازای هر راس بره پرواری یکهزار و 200 میلیون تومان و به ازای هر راس گوساله پرواری 7 میلیون تومان از طریق بانک کشاورزی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد : از این واحدها در مجموع بیش از 581 هزار تن گوشت قرمز سالانه تولید و روانه بازار مصرف می شود.

وی  همچنین تأمین بخشی از نیاز جامعه به پروتئین حیوانی در راستای تحقق نسبی استقلال غذایی دامی، افرایش تولیدات ظرفیت دامی، جلو گیری از کشتار دامها قبل از وزن مطلوب و استفاده بهینه از منابع موجود، فر آیند نمودن تولیدات زراعی و افزایش ارزش افزوده محصولات زراعی، ایجاد اشتغال و بوجود آوردن در آمد صحیح برای جامعه و حفظ مراتع با جلوگیری و کم نمودن فشار چرای دام را از اهداف پرواربندی بره و گوساله عنوان کرد. 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید