Iranian Agriculture News Agency

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان‌غربی مطرح کرد:

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه میزان صادرات سالانه آبزیان از پایانه‌های مرزی استان قبل از شیوع کرونا به یک میلیون دلار می رسید، گفت: به دلیل محدودیت‌های کرونایی این رقم کاهش یافته است.

کرونا صادرات آبزیان از آذربایجان‌غربی را کاهش داد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،محمد باقر قریشی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۶ هزار تن انواع آبزیان در آذربایجان‌غربی تولید شد، اظهار کرد: وجود منابع غنی و متنوع در آذربایجان غربی باعث شده این استان چند سال متوالی رتبه اول کشور را در تولید و برداشت ماهی از منابع آبی کشور دربین استان های غیر ساحلی به خود اختصاص دهد.

وی افزود: مازاد تولید آبزیان استان علاوه بر مصرف داخلی در سال گذشته به میزان ۱۰۰ تُن به کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، روسیه و کشورهای اروپایی صادر شد.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی با بیان اینکه ورود و افزایش تردد صیادان غیر مجاز به سد ارس و صید بی رویه و غیر مجاز شاه میگو از علل کاهش تولید شاه میگو است، تصریح کرد: باتوجه به کاهش جمعیت شاه میگوی دراز آب شیرین در دریاچه سد ارس در سال ۹۸ با هماهنگی‌های انجام شده با مراکز تحقیقاتی، صید این موجود از دریاچه صورت نگرفت وسال ۹۹ به عنوان سال آیش و ایجاد فرصت بازسازی این ذخیره ارزشمند لحاظ شد.

قریشی ادامه داد: به منظور حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان منابع آبی استان و ایجاد زمینه افزایش تولید در سالی که به تولید و پشتیبانی‌های مزین شده، علاوه بر حفظ پایداری تولید در مراکز موجود ، کنترل بهره برداری از منابع آبی تجدید شونده و ایجاد منبع های آبزی پروری بزرگ در نقاط مختلف استان و اجرای طرح های مکانیزاسیون در مراکز تکثیر و پرورش آبزیان را در کنار توسعه مازاد در دستور کار شیلات استان قرار داده شده است. 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید