Iranian Agriculture News Agency

مدیرجهاد کشاورزی ارومیه مطرح کرد:

مدیرجهاد کشاورزی ارومیه از پلاک کوبی ۳۲۰ هزار راس دام سبک و سنگین در ارومیه با هدف جلوگیری از قاچاق دام در این شهرستان خبر داد.

۳۲۰ هزار راس دام در ارومیه پلاک کوبی شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، محمود سپهرفر در جلسه رصد و پایش نهاده های دامی و کشاورزی این شهرستان با اشاره به لزوم اجرای طرح پلاک کوبی دام برای دریافت سهمیه اختصاصی، نهاده های دامی افزود: تا کنون ۳۲۰ هزار دام سبک و سنگین در شهرستان ارومیه پلاک کوبی و هویت گذاری شده اند.

وی بیان کرد: این طرح برای شناسایی دام موجود، ثبت اطلاعات دامدار و دام، کنترل جابه جایی دام و جلوگیری از قاچاق دام و توزیع عادلانه نهاده های دامی در سطح استان و شهرستان اجرا می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارومیه اظهار کرد: با اتمام زمان پلاک کوبی، دام های بدون پلاک و هویت حق نقل و انتقال، خرید و فروش، کشتار در کشتارگاه ها و اخذ خدمات دولتی را ندارند و به عنوان دام قاچاق تلقی می‌شوند.

وی اظهار کرد: پلاک ۱۵ رقمی به عنوان کد ملی و شناسنامه دام محسوب می‌شود و تمامی هزینه های پلاک زنی به عهده دامدار است و دامی که پلاک زده می‌شود، باید اطلاعات آن در سامانه هویت وزارت جهاد کشاورزی ثبت شود.

سپهرفر از توزیع ۵۴۳ تن انواع کود به صورت فله ای طی هفته گذشته خبر داد و افزود: هفته گذشته بیش از ۵۴۳ تن انواع کود( عمدتا اوره) به صورت فله ای توزیع شده است که روسای مراکز جهاد باید نظارت دقیق بر صحت توزین کیسه ها هنگام کیسه گیری داشته و گزارشات را به مدیریت اعلام کنند.

وی همچنین با اشاره به توزیع ۳۸۳ تن جو و ۶۸۵ تن کنسانتره در ماه اخیر گفت: جو تخصیصی برای ۱۲۷ هزار و ۵۹۷ راس دام سبک در اختیار یک هزار و ۵۹ دامدار و کنسانتره نیز برای ۱۷ هزار و۱۴ راس دام سنگین در اختیار یک هزار و ۸۰۳ دامدار قرار گرفته است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید