Iranian Agriculture News Agency

همزمان با گرامیداشت دهه فجر؛

به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، بهره برداری از طرح مزرعه پرورش شتر مرغ مولد به ظرفیت ۷۵ قطعه با حضور فرماندار ، مدیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین این شهرستان در روستای آقکند باروق میاندوآب آغاز شد.

اولین مزرعه پرورش شتر مرغ مولد در میاندوآب به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، در آیین افتتاح این طرح علی دیانتی، مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب گفت: طرح پرورش شتر مرغ مولد برای اولین بار در شهرستان میاندوآب اجرا می شود. 

وی افزود: این طرح با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد تومان و پرداخت یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی به عاملیّت پست بانک، در زمینی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع و ۵۶۰ مترمربع تأسیسات مسقف احداث و با آغاز بهره برداری از این پروژه برای ۳ نفر بطور مستقیم و ۶ نفر بطور غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم شده است. 

دیانتی خاطر نشان کرد: با توجه به سازگاری زیستی مناسب شترمرغ با آب و هوای منطقه و ضریب تبدیل و بهره وری بالای آن، توسعه این طرح در شهرستان، تنوع اشتغال، سودآوری و رونق اقتصادی بخش کشاورزی را در پی خواهد داشت وامیدواریم  با برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذاری در زمینه کشتار و بسته بندی صنعتی و صادرات محصول در آینده نزدیک شاهد شکوفایی پرورش دام و طیور در منطقه باشیم.  

وی اظهار کرد: گوشت شترمرغ به دلیل پایین بودن کلسترول آن یکی از سالم ترین گوشت هاست. همچنین پوست و موی این حیوان نیز مفید و در صنعت کیف و کفش و ..... مورد استفاده قرار می گیرد و درآمدزایی و اقتصادی بودن طرح را افزایش می دهد.

دیانتی اذعان داشت: شهرستان میاندوآب با دارا بودن ۸۲۹۲۰ رأس دام سنگین، ۳۵۲ هزار رأس دام سبک و تعداد ۸۵ واحد گاوداری شیری صنعتی با ظرفیت ۴۹۱۸ رأس و ۵۲ واحد گاوداری گوشتی صنعتی با ظرفیت ۶۵۳۰ رأس، کارخانه جوجه کشی با ظرفیت تولید ۱۲ میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار در سال، ۴۸ واحد مرغداری گوشتی به ظرفیت ۹۶۷ هزار قطعه، یک واحد مرغداری تخمی به ظرفیت ۶۰ هزار قطعه، ۴ واحد مرغ مادر گوشتی به ظرفیت ۱۴۷ هزار قطعه و یک واحد پرورش بوقلمون به ظرفیت ۳ هزار قطعه، یکی از قطب مهم دامپروری استان است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید