Iranian Agriculture News Agency

مدیرشعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی مطرح کرد:

مدیرشعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی از پرداخت بیش از 67 میلیار د ریال تسهیلات کشاورز کارت در استان طی سال جاری خبر داد.

بیش از 67 میلیارد ریال تسهیلات کشاورز کارت در آذربایجان‌غربی پرداخت شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، احد ایزدیار، در خصوص جزییات پرداخت تسهیلات در قالب کشاورز کارت اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون مبلغ  67 میلیارد ریال تسهیلات کشاورز کارت به تعداد 438 نفر کشاورز  پرداخت شده است که امیدواریم با همکاری مراکز خدمات جهادکشاورزی در اطلاع رسانی و معرفی گروهی کشاورزان به بانک، شاهد جذب سریع و کامل اعتبار مذکور در سطح استان باشیم.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود یک هزار نفر  در سطح استان برای بهره مندی از تسهیلات کشاورز کارت به بانک معرفی شده است، ادامه داد: کل اعتبار تخصیصی به این تسهیلات در سطح کشور 20 هزار میلیارد ریال است که از این میزان یک هزار و 260 میلیارد ریال سهم آذربایجان غربی است.

ایزدیار از آزادسازی اقساط مشتریان پس از درخواست کشاورزان و تصریح برآماده بودن کود و سم نزد کارگزاران شرکت خدمات حمایتی خبر داد و افزود: استفاده از تسهیلات کشاورز کارت صرفا در پایانه های فروش کارگزاران معرفی شده شرکت خدمات حمایتی و مورد تایید سازمان جهادکشاورزی مجاز است.

مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه سقف وام پرداختی 20 میلیون ریال به ازای هر هکتار زمین کشاورزی با 12 درصد سود تسهیلات است، گفت: زمان بازپرداخت تسهیلات حداکثر یک ساله و متناسب با زمان برداشت محصولات تعیین شده و میزان تسهیلات براساس مساحت اراضی زیر کشت محصولات مذکور و حداکثر مبلغ 200میلیون ریال برای هر فرد است.

ایزدیار یادآور شد: با هدف حمایت از کشت محصولات استراتژیک در مرحله اول، این کارت در اختیار کشاورزانی قرار می گیرد که گندم، جو ، کلزاو چغندر قند کشت می کنند تا دغدغه ای برای خرید نهاده ها و کود نداشته باشند که این امر گامی مهم برای افزایش تولیدات استراتژیک و خودکفایی در این بخش شمرده می شود.

آذربایجان غربی دارای یک میلیون هکتار اراضی قابل کشت است که سالانه 800 هزار هکتار آن زیر کشت محصولات باغی و زراعی می رود؛ گندم ،جو، چغندر قند و انواع حبوبات در بخش زراعی و سیب، انگور و بسیاری هسته دارهای دیگر در بخش تولیدات باغی این استان قرار دارند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید