Iranian Agriculture News Agency

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی بیان کرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: هم‌افزایی نهادهای مسول راهکار مهم جلوگیری از تخلفات ساخت و سازهای غیر مجاز است.

هم‌افزایی نهادهای مسول راهکار مهم جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، آیدین رحمانی در جلسه بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در آذربایجان غربی افزود: سوءاستفاده و سودجویی هایی که از بابت ساخت و سازهای غیرمجاز در استان انجام می گیرد، در آینده صدمات جبران ناپذیر اجتماعی و زیست محیطی به بار خواهد آورد.

وی با تاکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اضافه کرد: باید دستگاه های مربوطه به ویژه دستگاه های اجرایی و قضایی هماهنگی و عزم لازم برای برخورد با سودجویان و متخلفان را داشته باشند؛ هماهنگی بین دستگاه ها سرعت عمل اجرای احکام را بالا برده و از سودجویی هایی آتی جلوگیری خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر حفظ حرمت متخلفان در اجرای احکام و تخریب ساختمان ها اظهار کرد: ظرفیت تمامی دستگاه های مربوطه به ویژه جهاد کشاورزی و یگان حفاظت از اراضی برای جلوگیری هر چه بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز به کار گرفته شود.

وی همچنین با اشاره به ویلاسازی در اطراف شهرها، عنوان کرد: راهداری وظیفه نظارت بر ساخت و سازها در حریم جاده و دهیاری ها وظیفه نظارت بر اقدامات در محدوده مدیریتی خود را بر عهده دارند؛ همچنین شهرداری ها باید بیش از پیش به ساخت و سازهای محدوده شهری توجه داشته باشند.

رحمانی گفت: برخی ساخت و سازها نظم شهر را بر هم زده که ضروری است هماهنگی هایی لازم با تمام دست اندرکاران مرتبط ایجاد شده و تصمیمات واحدی در کمیسیون ها اتخاذ شود تا چهره و نمای شهر مناسب باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید