Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت :

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : ۱۸۷ تشکل و اتحادیه عضو صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی آذربایجان غربی هستند.

۱۸۷ تشکل و اتحادیه عضو صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی آذربایجان غربی هستند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، رسول جلیلی در جلسه بررسی وضعیت عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان میاندوآب و صندوق های حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی شهرستان های ارومیه ، سلماس و راهکارهای توسعه این صندوق ها که با حضور مدیران شرکت مادر تخصصی و مدیران عامل صندوق از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد با ارائه گزارشی از وضعیت صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی و همچنین عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و فعالیتهای اثربخش آن در استان اظهارکرد:  صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی  در سال ۱۳۸۷ با تعداد ۹۵ سهامدار و سرمایه اولیه ۳.۵ میلیارد ریال آغاز به کار کرده است و هم اکنون پس از گذشت این بازه زمانی این صندوق توانسته است تعداد سهامداران خود را به 178 تشکل برساند و سرمایه فعلی خود را پس از19 مرحله افزایش سرمایه به 370 میلیارد ریال ارتقا دهد.

جلیلی با بیان اینکه حمایت جهت افزایش سرمایه صندوق حمایت از بخش کشاورزی استان در دستور کار قرار دارد، افزود: از ابتدای تاسیس این صندوق تا کنون، بیش از 151 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره جهت حمایت از تولید به واحد های بخش کشاورزی استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد نخست آذربایجان غربی بخش کشاورزی است و سالانه بیش از 6 میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود، خاطر نشان کرد: در سال گذشته صندوق حمایت از توسعه فعالیت های بخش کشاورزی، ۲میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای خرید ۵۵۷ راس تلیسه گاو سمینتال به دامداران استان پرداخت کرده است.

جلیلی افزود: با توجه به نامگذاری سال با محوریت جهش تولید، توسط مقام معظم رهبری، بازنگری در طرح تاسیس صندوق و به دنبال آن افزایش سرمایه صندوق ضرورت دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: مجموع سهامداران این صندوق در استان شامل ۵ هزار نفر به طور مستقیم و ۲۰۰ هزار نفر بهره بردار به طور غیر مستقیم است.

در ادامه غلامعلی مرادی نماینده شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و محرم خلیلی مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان به ارائه گزارشی از عملکرد اقدامات انجام شده در سال گذشته پرداختند.

مرادی نماینده شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان در این جلسه خواستار افزایش بازه زمانی اعطای تسهیلات ضروری در مواجهه با موقعیت های بحرانی به اعضا شد و گفت : آذربایجان غربی به دلیل همجواری با سه کشور همسایه خارجی ، با تقویت و حمایت از صندوق توسعه بخش کشاورزی ، ظرفیت تبدیل به هاب نهاده های دامی کشور را داراست و می تواند از این ظرفیت در راستای اشتغالزایی و توسعه استان استفاده کرد.

خلیلی مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان نیز ، توسعه خدمات رسانی در قالب همه تشکل های عضو صندوق  و زنجیره های ارزش، افزایش سرمایه و ارتقای جایگاه صندوق استان درکشور با توجه به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب های اصلی تولیدات بخش کشاورزی در کشوراست ، را خواستار شد.

در ادامه سید عبدالکریم رضوی رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ، از عملکردهای شاخص و فعالیت‌های اثربخش صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان آذربایجان غربی ابزار رضایت کرد و با اشاره به اهداف بلندمدت صندوق‌های غیردولتی حمایت از توسعه بخش کشاورزی گفت: تحقق مدیریت بهینه، تامین و تجهیز و تجمیع منابع مالی، افزایش بهره‌وری، مدیریت بهینه تخصیص منابع مالی، تقویت حجم و کیفیت سرمایه‌گذاری و گسترش خدمات به عنوان اهداف صندوق در مقطع زمانی درازمدت است که استان آذربایجان غربی جزو استان های پیشرو در کشور از نظر عملکرد صندوق ها قرار دارد. 

وی در ادامه از عملکرد مدیر عامل و اعضای صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری شهرستان ارومیه که از نظر افزایش سرمایه و تعداد سهامدار در رتبه سوم کشوری قرار دارد، تقدیر و قدر دانی کرد.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری شهرستان های ارومیه ، سلماس و میاندوآب و همچنین مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب و سلماس نیز با ارائه گزارشی از عملکرد اعضا و فعالیت های صندوق در طی یکسال گذشته ، راهکار ها و پیشنهادات خود را در جهت بهبود عملکرد صندوق ها ارائه و خواستار افزایش سرمایه صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی و عشایری شدند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید