Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت :

رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت : در سال گذشته به تعداد ۲۴۲ مورد ابنیه و مستحدثات غیر مجاز اراضی کشاورزی به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و احکام صادره قطعی، قلع و قمع به حالت اولیه اعاده شد.

اجرای ۲۴۲مورد قلع و قمع ابنیه و مستحدثات غیر مجاز اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، رسول جلیلی در جلسه کمیته نظارت بر اجرای احکام قلع و قمع ابنیه ها و مستحدثات غیر مجاز اراضی کشاورزی و ملی استان که با حضور شعیبی معاون دادستانی استان در امور اجرای احکام و سایر اعضای کمیته در سالن جلسات ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۹۸ از تعداد ۲ هزار و ۹۰۶ مورد در سطح ۶۲ هکتار تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی شده ، برای تعداد یکهزار و ۴۷۷ فقره اخطار توقف عملیات صادر شده است .

جلیلی افزود: در این راستا تعداد ۹۴ مورد قلع و قمع نیز به استناد احکام صادره قطعی به مساحت ۳.۹۲۵هکتار و ۱۴۸ فقره نیز به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری راضی کشاورزی در سطح بیش از ۱۵ هکتار اجرا شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی و عرصه های ملی ، از بهره‌برداران و دوستداران طبیعت خواست در کنار حفاظت از عرصه‌های طبیعی و کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخریب و دخل و تصرف در اراضی ملی مراتب را از طریق شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان و در اراضی کشاورزی با خط ارتباطی ۱۳۱ با مرکز فرماندهی یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان به‌صورت شبانه‌روزی اطلاع دهند.

در ادامه این جلسه مشکلات و موانع موجود در زمینه اجرای احکام قلع و قمع مستحدثات غیر مجاز مورد بررسی اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت .

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید