Iranian Agriculture News Agency

مدیر شهرک‌های کشاورزی آذربایجان غربی گفت:

مدیر شهرک‌های کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری طبق برنامه ریزی های انجام شده، 500 هکتار به صورت اراضی جدید از طریق هماهنگی با سایر ادارات مرتبط با زیرساخت ها و بحث اخذ سند به مجموع شهرک های کشاورزی استان افزوده می شود و مساحت این شهرک ها به هزارهکتار افزایش می یابد.

افزایش 2 برابری مساحت شهرک های کشاورزی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، سعید جفایی درمراسم کلنگ زنی وآغاز ساخت سازه در شهرک گلخانه ای درشک سلماس که با حضور مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد ، با اعلام این خبرافزود: هشت مورد شهرک کشاورزی در استان با کاربری گلخانه ای وجود دارد که مجموع مساحت این هشت شهرک 471 هکتار است.

وی ادامه داد: تاکنون پنج شهرک به لحاظ سرمایه گذاراحداث وعملیاتی شده است و ششمین شهرک نیزشهرک گلخانه ای سلماس است وهمچنین مقدمات راه اندازی 2 شهرک در استان نیز فراهم شده است که درشهرستان های بوکان ومیاندوآب قرار دارند.

وی با اشاره به راه اندازی شهرک کشاورزی سلماس اظهارکرد: شهرک کشاورزی درشک سلماس در سطح 50 هکتار، ازکل مساحت 37 هکتار مفید گلخانه و دارای 54 قطعه قابل واگذاری برای متقاضیان واجد شرایط است.

جفایی بیان کرد: تا کنون پنج میلیارد و 300 میلیون تومان برای احداث این شهرک هزینه شده و دارای زیرساخت هایی چون آب ، برق و گاز بوده است و آماده برای احداث واحد های گلخانه ای است.

وی اضافه کرد: تمام واحد های قابل واگذاری 60 درصد واگذار شده و 17 سرمایه گذار در این شهرک مستقر شدند و امروز اولین سرمایه گذار بعد از اخذ تسهیلات موفق به ساخت و ساز و فعالیت شده است.

وی افزود: در شهرستان سلماس به ازای هر هکتاراز سازه گلخانه ای ، برای 10 تا 12 نفر ایجاد اشتغال می شود ودر مجموع برای 500 نفر در آینده نزدیک زمینه اشتغال فراهم خواهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید