Iranian Agriculture News Agency

کارگروه خرید تضمینی گندم به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی برگزار و در خصوص ارتقا کیفیت ، واریز به موقع خرید گندم تضمینی و همچنین رعایت موارد بهداشتی در مراکز تصمیم گیری شد.

برگزاری کارگروه خرید تضمینی گندم در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، بهنام شهدی در این جلسه گفت: گندم یکی از محصولات اصلی و استراتژیک است که نه تنها در کشور ما در سایر کشورها هم در اقتصاد غذایی و اقتصاد کلان کشاورزی نقش تعیین کننده ای دارد از این رو برای تولید این محصول برنامه ریزی های اساسی حتی قبل از کاشت و برداشت باید صورت می گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی افزود: پیش بینی خرید ۵۹۱ هزار تن از ۷۳۹ هزار تن گندم تولیدی در استان صورت گرفته که این خود اتفاق خوبی بوده و نسبت به سالهای گذشته از وضعیت بهتری برخوردار است.

وی به دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: در این مورد باید سلامت شاغلین و بهداشت فردی فروشندگان در مراکز خرید گندم، فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت و ضدعفونی محیط و مرکز خرید باید رعایت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه واریز به موقع مبلغ خرید تضمینی گندم یکی از دغدغه های کشاورزان به حساب می آید افزود: انتظار می رود امسال نیز این امر مورد توجه قرار گرفته و پیگیری های لازم برای پرداخت به موقع و در حداقل زمان انجام شود.

ارتقاء کیفیت گندم تولیدی، مبارزه با آفات گندم، استفاده از بذرهای اصلاح شده و مقاوم با بعضی آفات و امراض، تامین نهاده ها و آموزش از مواردی بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه به آن تاکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید