Iranian Agriculture News Agency

مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:

مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون، ۷ هزار عدد ماسک بهداشتی با همکاری زنان روستایی در سه کارگاه عضو صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در روستای بالو و مرنگلوی شهرستان ارومیه تولید شده‌است.

تولید ۷ هزار عدد ماسک بهداشتی توسط اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در شهرستان ارومیه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، بیتا احمدیان افزود: زنان و دختران جامعه روستایی و عشایری در شرایط کنونی ،نقش مهمی در بهبود سلامت خانواده ها و پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر این بیماری خطرناک در جامعه را دارند.

احمدیان اضافه کرد: دو هزارعدد از این ماسک ها به صورت رایگان در سطح شهر و روستا توزیع شده است و دو هزار عدد از این ماسک‌ها نیز تحویل مرکز بهداشت پیرانشهر شده و مابقی نیز بین موسسات خصوصی و ارگان‌هایی که درخواست تولید ماسک کرده‌بودند، توزیع شده است.

وی تصریح کرد: همزمان با شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور، ماسک و اقلام ضدعفونی در کل کشور و استان کمیاب شد و بسیاری از شهروندان در زمان مراجعه به داروخانه‌ها با کمبود یا عدم وجود ماسک در داروخانه ها مواجه می‌شدند که این حرکت زنان روستایی تاثیر بسزایی در دسترسی تعداد بیشتری از مردم برای تامین ماسک بهداشتی خواهد گذاشت. 

احمدیان همچنین ادامه داد: این ماسک‌ها با همکاری۱۲ نفر از مهارت آموزان خانم عضو این صندوق ها دوخته شده و روند تولید آنها بر اساس درخواست موجود و مواد اولیه تامین‌شده ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می‌شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید