Iranian Agriculture News Agency

در اولین روز ازگرامیداشت هفته منابع طبیعی

در اولین روز ازگرامیداشت هفته منابع طبیعی با شعار نهالکاری سراسری، برای ایرانی سر سبز ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه نیز همراه با مسئولین ارشد آذربایجان غربی، با رعایت موارد بهداشتی این سنت حسنه پیامبر گرامی (ص) یعنی غرس نهال را اجرا کردند.

تاکید امام جمعه ارومیه بر ترویج فرهنگ درختکاری در جامعه

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین قریشی امام جمعه شهرستان ارومیه در آیین غرس نهال در محوطه مصلی امام خمینی (ره) ارومیه که همزمان با ۱۵ اسفند روز ملی درختکاری انجام شد،  با تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی  گفت: در دین مبین  اسلام درختکاری یک امر بسیار مهم است و برای درختکاری تاکیدات فراوانی شده است. چراکه درخت بعنوان یک موهبت الهی  فواید بسیاری را برای تداوم حیات بشر دارد و آحاد مردم باید با درختکاری تداوم سلامت و زندگی را در جامعه ترویج دهند.

وی افزود: تبدیل شدن فرهنگ عمومی درختکاری به فرهنگ عامه، تداوم حفظ محیط زیست را در بر دارد وهمه وظیفه دارم  با کاشت نهال و درختکاری، انفال عمومی و محیط زیست را همچنان حفاظت کنیم.

امام جمعه ارومیه تصریح کرد: از امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه اینگونه روایت شده است که همه ما در مقابل محیط زیست مسئولیم حتی در مقابل حیوانات و از مهمترین مسائل دراین زمینه نیز موضوع درختکاری است که امیدواریم به نحو احسن بتوانیم آن را در جامعه ترویج و به نسل های آینده منتقل کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید