Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره امور فن آوری های مکانیزه جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیش از 104 درصد تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در استان با اعتبار بالغ بر 772 میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تاکنون جذب شده است.

بیش از 104 درصد تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در آذربایجان غربی جذب شد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، مجید علی‌وند افزود: امسال کل تسهیلات اختصاصی به استان برای بخش مکانیزاسیون 742میلیارد ریال است که متقاضیان واجد شرایط به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.

علی‌وند با بیان اینکه استفاده از ماشین‌آلات و ادوات مختلف کشاورزی یکی از راهکارهایی است که می‌توان بهره‌ وری و عملکرد در واحد سطح را ارتقا دهد، بیان کرد: با تسهیلات اعطایی،متقاضیان اقدام به خرید 508 دستگاه تراکتور،  12دستگاه کمباین، 759 دستگاه ادوات و دنباله بند کشاورزی ، 20 دستگاه ماشین آلات کششی و خود کششی وارداتی  و یک دستگاه ماشین آلات و تجهیزات واحد تولیدی( دام و طیور و آبزیان ) کرده اند.

این مسئول با بیان اینکه افزایش بهره وری موجب مصرف بهینه انرژی، بذر و سایر نهاده ها می شود، گفت: یکی از مولفه‌های اصلی بخش کشاورزی افزایش کمیت، کیفیت و راندمان محصولات تولیدی با توسعه و تجهیز مکانیزاسیون است که علاوه‌ بر کاهش هزینه‌ها، افزایش در آمد بهره‌برداران را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان در سال 1397 حدود 1.69اسب بخار بر هکتار بود که امیدواریم تا اخر سال این روند  افزایش قابل توجهی داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید