Iranian Agriculture News Agency

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ، بهره برداری از سردخانه 5 هزار تنی ذخیره سازی میوه در شهرک صنعتی شهرستان اشنویه آغاز شد.

افتتاح سردخانه 5 هزار تنی  ذخیره سازی میوه در شهرستان اشنویه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، رسول جلیلی در آیین بهره برداری از این طرح با اشاره به ظرفیت سردخانه های استان اظهار کرد: افزایش تولید و فروش محصولات استان در بازارهای جهانی، مستلزم این است که ما صنعت مدرن سورت و بسته‌بندی را وارد استان کنیم و در تمام زمینه های تولیدی از آن استفاده کنیم که در این راستا تقویت تشکل‌ها و بخش خصوصی در زمینه ارتقای سطح سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی و تجهیز سردخانه های ذخیره سازی محصولات به تکنولوژی های نوین از قبیل کنترل اتمسفری، در استان ضروری است.

جلیلی افزود: راه انداری، توسعه و تجهیز واحدهای فرآوری و صنایع تبدیلی مخصوصا" بسته بندی و سورتینگ میوه دراستان  بیش از پیش ضرورت دارد.

وی با اشاره به توافق نامه تجاری با اتحادیه کشورهای اوراسیا به منظور صادرات سیب استان، بیان کرد: بازاریابی و بازاررسانی به موقع و فراهم نمودن زمینه صادرات محصول درقطب تولید سیب کشور مخصوصا سیب اشنویه در استان باید در اولویت قرار گیرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در ادامه گفت: در حال حاضر روزانه بین 2500 تا ۳ هزار تن سیب درختی از استان به کشورهای همسایه از جمله روسیه، افغانستان، پاکستان و هندوستان صادر می شود.

جلیلی ادامه داد: برای احداث این سردخانه ۱۵میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای ۱۰ نفر نیز به صورت مستقیم اشتغالزایی شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید