Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت:

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی گفت: حمل‌ونقل دام فاقد پلاک از 15 بهمن 1398 ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می‌شود.

حمل دام فاقد پلاک  از 15 بهمن در آذربایجان‌غربی ممنوع است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، کامیار داهیم با اشاره به ابلاغ دستورالعمل‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بخشنامه‌های ابلاغی در زمینه ممنوعیت بارگیری، حمل و تردد و کشتار دام‌های فاقد پلاک، افزود: تمامی بهره‌برداران اعم از دامداران، دامپروران، چوبداران، صاحبان کشتارگاه‌های دام باید از حملِ هرگونه دام‌های فاقد پلاک پرهیز کنند. 

وی گفت: پیرو این قانون از تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ممنوعیت حمل دام‌های فاقد پلاک بین استان‌ها اجرا می‌شود و در صورت مشاهده حمل دام‌های فاقد پلاک، برابر قانون با افراد متخلف برخورد قضایی می‌شود.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۸ قانون نظام دامپزشکی کشور، وزارت جهاد کشاورزی موظف به صدور شناسنامه یا همان پلاک ۱۶ رقمی برای شناسایی دام‌هاست و این طرح ابتدا در مناطق مرزی اجباری شد.

داهیم اظهار کرد: دامدارانی که قصد حمل دام را در سطح استان و بین استان‌ها دارند قبل از حمل باید با مراجعه به نمایندگی تشکل‌های صنفی شامل اتحادیه دامداران، اتحادیه دامپروی یا نمایندگی‌های دامپزشکی سطح استان نسبت به دریافت پلاک ۱۶ رقمی اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید