Iranian Agriculture News Agency

یک مقام مسئول خبر داد

مدیر آب و خاک وامور فنی مهندسی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از تجهیز 3 هزار و 811 هکتار از اراضی کشاورزی خرده مالکی استان به سیستم‌های آبیاری نوین از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

تجهیز 3811 هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی به سیستم‌های آبیاری نوین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، علی اصغر زاده اظهارکرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 3811 هکتار شامل 1007 هکتار آبیاری بارانی، 1170 هکتار ابیاری قطره‌ای و 1634 هکتار آبیاری کم‌فشار در اراضی خرده مالکی در سطح شهرستان های استان اجرا شده است.

اصغر زاده افزود: برنامه‌های تدوین شده این سازمان در راستای برنامه‌های ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه است و رویکرد آن انسجام سازمانی، کشاورزی پایدار، ارتقا راندمان تولید و بهره وری مصرف آب در جهت کمک به احیای دریاچه ارومیه است.

وی ادامه داد: اجرای شبکه‌های فرعی آبیاری، زهکشی و آبیاری تحت فشار در سطح 61 هزار و 570 هکتار نیز در قالب طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی رودخانه های مرزی نیز در حال اجرا است.

اصغر زاده با بیان اینکه بیش از 6 هزار هکتار از اراضی حوضه آبریز دریاچه ارومیه در راستای مصرف بهینه آب به شبکه فرعی آبیاری تجهیز شده‌است، تصریح کرد: افزایش اجرای سیستم های نوین آبیاری به عنوان مهمترین اولویت توسعه بخش کشاورزی استان  با جدیت در دستور کار برنامه های اجرایی سازمان قرار دارد.

وی تاکید کرد:  نیازمند هم افزایی و تعامل بیشتر کشاورزان با کارشناسان سازمان در زمینه مدیریت مصرف آب کشاورزی در جهت کمک به احیای دریاچه ارومیه هستیم.

مدیر آب و خاک و امورفنی مهندسی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد:وجود منابع آبی مناسب یکی از اولویت‌های توسعه بخش کشاورزی محسوب می‌شود که در این راستا ساماندهی چاه های غیر مجاز که تعداد انها در استان بیش از پنجاه هزار حلقه می باشد ، توسط شرکت آب منطقه‌ ای استان نیز جهت کمک به تسریع توسعه سیستم های نوین آبیاری باید بیش از پیش  مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید