Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هیچ کمبودی در عرضه گوشت قرمز منجمد و گوشت مرغ در استان وجود ندارد، گفت: بیش از یک‌هزار و ۲۲۴ تن گوشت سفید و قرمز منجمد در استان ذخیره سازی شده‌است.

ذخیره‌سازی یک‌هزار و ۲۲۴ تن گوشت در آذربایجان‌غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، رسول جلیلی در گفتگو با خبرنگاران از تثبیت قیمت گوشت با توجه به ذخیره موجود خبر داد و اظهار کرد: همچنین بیش از ۶۴ هزار و ٩٠٠ تن انواع نهاده‌های دامی در انبارهای آذربایجان‌غربی ذخیره شده‌است.

وی با اشاره به اینکه برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز استان ماهانه نیازمند سه میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی هستیم، بیان کرد: طی ماه جاری نزدیک به سه میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان انجام شده که مازاد بر نیاز است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی در رابطه با افزایش قیمت برخی محصولات کشاورزی نیز اظهار کرد: این افزایش قیمت مقطعی است و نگرانی خاصی در این رابطه وجود ندارد.

جلیلی با اشاره به سهمیه ۹۴ هزار تُنی استان از کود شیمیایی توزیعی در کشور گفت: این در حالی‌است که مصرف سالانه کود استان ۲۰۰ هزار تن است.

وی اضافه کرد: کود تخصیصی به اندازه نیاز اراضی باغی و زراعی استان نیست و به دلیل وجود تفاوت قیمت نهاده در بازار و فروشگاه‌ها، توزیع نهاده‌ها باید مدیریت و ساماندهی شود.

وی با اشاره به رتبه‌های برتر کشوری استان در تولید محصولاتی از قبیل چغندرقند، سیب درختی، عسل و سایر محصولات اضافه کرد: در این استان، ۴۶ نوع محصول زراعی و باغی تولید می‌شود که حفظ بازارهای موجود داخلی و شناسایی بازارهای هدف خارجی در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی ضروری است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید