Iranian Agriculture News Agency

اولین کانون تخصصی بسیج کشاورزان آذربایجان غربی با حضور پیمان فلسفی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهادکشاورزی و رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به صورت پایلوت در روستای یورقون آباد مرکز دهستان نازلوچای شهرستان ارومیه افتتاح شد.

افتتاح اولین کانون تخصصی بسیج کشاورزان آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی در این آیین اظهار کرد: خدمت رسانی به مردم از طریق پایگاه های مقاومت بسیج در بخش کشاورزی با حضور کارشناسان بسیجی در عرصه های تولید و ایجاد میز های خدمت در مناطق مختلف روستایی و کشاورزی لازم و ضروری است.

فلسفی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های ما توسعه بسیج تخصصی کشاورزی است ، اضافه کرد :  بهره وری کشاورزی و توسعه پایدار در گروه مدیریت جهادی است و آموزش به کشاورزان و باغداران از جمله کارهای تخصصی در این مسیر است.

وی با اشاره به  راه اندازی ۱۳۰۰ کانون تخصصی بسیج کشاورزان در مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌ها در سطح کشور گفت: بسیج وزارت جهاد کشاورزی به عنوان یکی از ۵ دستگاهی است که توسط بسیج مستضعفین، دستگاه ملی با کارکرد تخصصی تعیین شده است.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تشکیل گروه جهادی حیدریون با بیش از ۲۷۰۰ عضو در این مرکز انجام شده است، ادامه داد: این افراد در هر کجای کشور که نیاز به کمک، محرومیت زدایی و حضور سریع باشد با یک فراخوان در آن منطقه حضور خواهند یافت. یکی از فعالیت های این گروه جهادی مبارزه با آفات از قبیل سن گندم و ملخ خواهد بود به طوری که نیروهای  بسیجی وزارت جهاد کشاورزی در گروه حیدریون واکنش سریعی به حمله آفات خواهند داشت.

وی یاداورشد : انعقاد تفاهم نامه با سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی برای اجرای طرح کاداستراراضی کشاورزی با هدف پایش تهدیدات بخش کشاورزی، از دیگر فعالیت های این مرکز بوده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید