Iranian Agriculture News Agency

سرپرست اداره ‌کل امور عشایری آذربایجان‌غربی:

سرپرست اداره ‌کل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: عشایر این استان با تولید ۷۳ هزار تن انواع محصولات دامی و پروتئینی، سهم ۲۵ درصدی در تولید این بخش را به خود اختصاص داده اند که ارزش تولید آنها به هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال می رسد.

عشایر آذربایجان‌غربی سالانه ۷۵۰۰ میلیارد ریال کالا تولید می‌کنند

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، علی بهادری افزود: عشایر آذربایجان‌غربی امسال ۵۵ هزار تن شیر، ۱۵ هزار تن گوشت و سه هزار تن پشم را تولید و روانه بازار مصرف کرده اند.

وی ادامه داد: عشایر آذربایجان‌غربی ۲ میلیون واحد دامی را در اختیار دارند و انواع محصولات لبنی و پروتئینی را تولید و و روانه بازار مصرف می‌کنند.

بهادری بیان کرد: همچنین تولید ۶۷ هزار تن انواع محصول زراعی، ۸۸ هزار تن محصول باغی و ۸۲ هزار تن محصول علوفه‌ای از دیگر کالاهای تولیدی عشایر آذربایجان‌غربی است.

وی اظهار کرد: عشایر این استان با تولید ۴۲ هزار و ۸۱۰ مترمربع انواع صنایع دستی داری و غیر داری، رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده‌اند.

سرپرست اداره ‌کل امور عشایری آذربایجان‌غربی گفت: این میزان تولید شامل انواع فرش، گلیم، جاجیم، کلاه، دستکش، پاپوش و گیوه است.

بهادری تاکید کرد: پنج هزار و ۳۱ نفر از عشایر در بخش‌های مختلف صنایع دستی داری و غیرداری این استان مشغول فعالیت هستند.

وی اظهارکرد: ۶۰ هزار هکتار از اراضی آبی و دیمی و یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی مرتعی این استان در اختیار عشایر آذربایجان‌غربی است.

وی اضافه کرد: عشایر آذربایجان‌غربی با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و حمایت‌های لازم از این قشر صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید