Iranian Agriculture News Agency

معاون سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی:

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: پدافند غیرعامل از مولفه های اصلی و مهم در تضمین امنیت غذایی مردم بوده و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل نیز زمینه‌ساز افزایش همکاری مردم است .

اجرای پدافند غیر عامل، امنیت غذایی را تضمین می کند

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی،  غلامعلی مرادی با بیان اینکه هفته پدافند غیرعامل بهترین فرصت برای آگاه سازی مردم و جامعه  از این موضوع مهم و موثر است ؛افزود: اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی برای تداوم امنیت غذایی  همواره مورد توجه بوده و باید در آگاهی بخشی عمومی این موضوع تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه پدافند غیر عامل ؛ مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید، شعار محوری بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل در سال جاری انتخاب شده است، افزود: استفاده از ظرفیت رسانه های دیداری و نوشتاری، فضای مجازی و تبلیغات شهری و برگزاری رزمایش تخصصی و عمومی در سازمان و برگزاری نمایشگاه ، کارگاه‌های آموزشی از جمله برنامه های بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی است که در سطح ستاد و مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستانها در جهت ترویج و توسعه مفاهیم پدافند غیرعامل در این هفته باید پر رنگ تر از سالهای گذشته اجرایی شود. 

مرادی از اعضای ستاد پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی استان خواست تا نسبت به ارائه برنامه های متناسب با حوزه کاری آن مجموعه، در اسرع وقت اقدام کنند تا جلوه های تلاش و همت آنان در موضوع پدافند غیرعامل به عنوان یکی از مهمترین تاکیدات مقام معظم رهبری انعکاس پیدا کند.

داود آقایی رییس گروه تهدیدات زیستی پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان غربی نیز در این جلسه به تبیین ماهیت، جایگاه و رسالت پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: پدافند غیرعامل دفاعی غیرنظامی است که می تواند از وارد شدن خسارت جانی و مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی، مهم و حساس جلوگیری کند و یا میزان این خسارات را به حداقل ممکن رساند.

آقایی با بیان اینکه یکی از اهداف تهدیدات در شرایط بحران مختل کردن بخش تولید و محصولات غذایی با استفاده از تکنیک‌های مختلف است افزود: بخش کشاورزی به عنوان محور اصلی، تأمین غذایی مردم را به‌عهده دارد، بنابراین داشتن برنامه ریزی جامع و فراگیر و شناخت ویژگی تهدیدات در حوزه کشاورزی ضروری است.

در ادامه پرویز امجدی رییس گروه بحران و کاهش مخاطرات طبیعی بخش کشاورزی استان نیز با تأکید بر میزان آمادگی هر سازمان مقابل تهدیدها و بحران‎ها برای کاهش آسیب‎پذیری و تولید پایدار در برابر مخاطرات گفت: در پدافند غیرعامل در مواجهه با حوادث و بحران چهار مرحله پیشگیری از وقوع بحران یا تهدید، آمادگی قبل از بحران، مقابله با تهدید و بازتوانی پس از بحران مد نظر است.

سجاد حسامی رییس گروه نوسازی و تحول اداری سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز از برگزاری  دو دوره اموزشی برای کارکنان و مدیران سازمان در زمینه پدافند غیرعامل به مدت 650 ساعت در سال گذشته خبر داد و گفت : در سال جاری نیز 4 دوره اموزشی تا پایان سال در جهت فرهنگ‌سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل در جامعه، ترویج و توسعه مفاهیم پدافند غیرعامل برنامه ریزی شده است .

لازم به ذکر است که هشتم تا چهاردهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید