Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبر داد:

سید فضل اله قریشی با اشاره به هم مرزی استان با سه کشور خارجی و معضل قاچاق به خصوص در بخش دام اظهار کرد: در قالب این طرح دام‌های سنگین و سبک استان با دریافت پلاک ۱۵ رقمی در یک سامانه جامع، هویت دار می‌شوند.

 آغاز تحویل 557 راس تلیسه آبستن سیمنتال وارداتی به دامداران استان

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی ، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: اجرای این طرح  همزمان با سراسر کشور در استان  آغاز شده است و مهلت پلاک کوبی برای دامهای سنگین 6 ماه و برای دامهای سبک 12 ماه از زمان ابلاغ مصوبه مربوط است .

وی ضمن درخواست از دامداران استان برای همکاری و مشارکت بیشتر در اجرای این طرح ، اضافه کرد: در قالب این طرح تمامی دام‌های سبک و سنگین و نیز دام‌های عشایر که کوچ رو هستند پلاک زنی می‌شوند تا علاوه بر کنترل قاچاق دام به آمار و اطلاعات کاملی،  در خصوص تولیدات محصولات دامی استان دست خواهیم یافت.

قریشی خاطر نشان کرد: در پایان این طرح هر دامی که پلاک 15 رقمی نداشته  و در سامانه ثبت نشده باشد به عنوان  دام قاچاق ضبط می شود .

این مسئول اضافه کرد: به منظور ترویج استفاده از گاوهای دومنظوره سیمنتال در بین دامداران استان، در طی روزهای گذشته تعداد ۵۵۷ راس تلیسه آبستن سیمنتال به استان از کشور اتریش وارد شد که از دیروز  تحویل این دامها به دامداران آغاز شده است .

وی بیان کرد: برای خرید این دامها کلا مبلغ 12 میلیارد تومان از محل  تسهیلات روستایی و عشایری و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان هزینه شده است.

قریشی با بیان اینکه در حال حاضر ماهانه در حدود 4 هزار تن سبوس بین دامداران و مرغداران استان توزیع می شود، گفت : در خصوص تامین و توزیع سبوس و سایر نهاده های تولید در استان  کمبودی وجود ندارد و به میزان کافی نهاده دام و طیور در انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام استان موجود می باشد

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید