Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال محصول تولیدی شلیل بر اساس براوردهای انجام شده به مقدار 23 هزار و 957 تن خواهد بود که در مقایسه با سال گذشته ، از افزایش 130 درصدی تولید این محصول در باغات استان برخوردار هستیم.

افزایش 130 درصدی تولید شلیل در باغات آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، رسول جلیلی عمده ارقام موجود شلیل در باغات استان را از نوع ارقام  شبرنگ ، شمس ،  سانگولد ، سانکینگ و انجیری عنوان کرد و افزود : در حال حاضر حدود 2 هزار و 448 هکتار از باغات شلیل در استان بارور و 550هکتار نیز غیر بارور هستند که مساحت قابل توجهی از این باعات با استفاده از پایه های جدید رویشی جی اف و جی ان احداث شده اند.

وی اضافه کرد: عمده سطح زیر کشت باغات شلیل در شهرستان ارومیه  با یک هزار و 891 هکتار است که به ترتیب شهرستانهای اشنویه، بوکان و میاندوآب جزو شهرستانهایی هستند که بیشترین سطح زیر کشت باغات شلیل را در استان به خود اختصاص داده اند.

جلیلیخاطر نشان کرد: میانگین عملکرد تولید شلیل از باغات استان در حدود 9 هزار و 786 تن در هر هکتار است که در حال حاضر برداشت ارقام زودرس و میان رس همچنان  در سطح استان ادامه دارد و طی روزهای آینده تا 20 شهریور ماه نیز ارقام دیررس این محصول برداشت خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در پایان یاد اور شد: ازمجموع شلیل تولیدی ۵۰ درصد بصورت تازه خوری و یا جذب صنایع تبدیلی در داخل استان شده و مابقی به سایر استانهای کشور و کشورهای همسایه صادر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید