Iranian Agriculture News Agency

مدیر باغبانی استان پیش بینی کرد:

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، با بیان اینکه این استان یکی از قطب‌های تولید سیب کشور است، گفت: در طی سالهای گذشته پنج درصد باغ‌های سیب آذربایجان غربی مربوط به ارقام تابستانه بود که در حال حاضر به دلیل جایگزینی کاشت این رقم با رد گلدن در باغات استان ، این میزان به حدود سه درصد کاهش یافته است.

 تولید 200 هزار  تن سیب تابستانه در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی عزیز امانی تصریح کرد: سطح زیر کشت سیب تابستانه استان در حدود هزار هکتار است که برداشت سیب تابستانه تا اوایل شهریورماه در آذربایجان غربی ادامه دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ، میانگین تولیدات سیب تابستانه استان را 20  تن در هر هکتار عنوان کرد و افزود: عمده سطح زیر کشت باغات سیب استان در شهرهای ارومیه و مهاباد است که این دو شهر 85 درصد سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند.

این مسئول ارقام تولیدی سیب تابستانه باغات استان را سیب گلاب، سیب قره یارپاق، قره‌آغاج، ترکمان، و سیب گلاب کهنز مشهد عنوان کرد.

وی اضافه کرد: با آغاز برداشت سیب تابستانه در آذربایجان غربی این محصول علاوه بر تامین نیازهای مصرف داخل استان به استان های دیگر کشور و کشورهای همسایه از جمله عراق نیز صادر می شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید