Iranian Agriculture News Agency

همزمان با سفر رئیس جمهور انجام می شود؛

ایانا-آذربایجان غربی : 36 طرح در قالب 468 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر1490 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 1003 نفر در سطح استان به دست وزیر جهاد کشاورزی و با دستور رییس جمهوری افتتاح و کلنگ زنی می شود.

افتتاح و کلنگ زنی 36 طرح کشاورزی آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از سفر وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه به استان آذربایجان غربی همزمان با سفر رییس جمهوری و هیئت دولت به استان در روز دوشنبه 28 آبان ماه خبر داد.

به گزارش ایانا به نقل از روابط سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اسمعیل کریم زاده در جلسه هماهنگی سفر ریاست جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی به استان، در دیدار با مدیران و معاونین ستادی سازمان، گفت : 36 طرح در قالب 468 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر1490 میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم 1003 نفر در سطح استان به دست وزیر جهاد کشاورزی و با دستور رییس جمهوری افتتاح و کلنگ زنی می شود.

کریم زاده با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه از مهمترین دغدغه های رئیس جمهور و دولت دوازدهم است، اظهارکرد: طرح های اماده بهره برداری در بخش کشاورزی استان همزمان با این سفر شامل اجرای روشهای نوین آبیاری ، مرمت و بازسازی انهار و لایروبی قنوات ، شبکه فرعی ابیاری و زهکشی ، تکمیل سایت های گلخانه ای، طرح های مرتبط در زیر بخش های صنایع تبدیلی و غذایی، بهبود تولیدات دامی، بهبود تولیدات گیاهی، طرحهای ابخیزداری و مدیریت شیلات است .

وی تاکید کرد : در این سفر کلنگ یک واحد گوسفند داشتی 5 هزار راسی با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال در شهرستان ارومیه نیز بدست وزیر جهاد کشاورزی به زمین زده خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: اصلاح الگوی کشت، توسعه و ترویج آبیاری های مدرن در اراضی کشاورزی حاشیه دریاچه ارومیه با هدف صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت منابع آبی را از مهمترین برنامه های سازمان در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد و افزود : در این راستا بیشترین طرحهای اماده بهره برداری در این سفر مربوط به طرح های مدیریت آب و خاک است .

کریم زاده اضافه کرد: در اولین سفر دکتر روحانی به استان در حدود 28 هزار هکتار اجرای ابیاری تحت فشار در استان مصوب شده بود عملیاتی شود که در حال حاضر با عنایت ریاست جمهوری ، بیش از 61 هزارو 570 هکتار از اراضی کشاورزی با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی به سیستم های آبیاری تحت فشار تجهیز شده که بیش از دو و نیم برابر میزان مصوب است که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی  ابراز امیدواری کرد با همدلی و همزبانی به وجود آمده در استان بتوانیم سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری را اجرایی و عملیاتی سازیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: 42 ظرفیت جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در استان شناسایی و امکان سنجی شده است که از سرمایه گذاران در این زمینه استقبال و حمایت می کنیم .

وی با تاکید بر تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام و برطرف کردن مشکلات واحدهای نیمه فعال ادامه داد : 250 واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی استان نیازمند بروز رسانی تجهیزات و نوسازی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین اضافه کرد: درراستای پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه پایدار بخش کشاورزی استان با تصویب پیش نویس طرح های پیشنهادی که بسیاری از شاخص های توسعه بخش کشاورزی استان را ارتقا می دهد،بالغ بر 1300میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که در صورت مصوب شدن، گام مهمی در جهت رونق و شکوفایی اقتصاد بخش کشاورزی استان برداشته خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید