Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

شماره گذاری بیش از ۴۹ هزار دستگاه تراکتور و کمباین در آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تاکنون ۹۹ درصدعملیات مربوط به شماره گذاری ماشین آلات خودگران کشاورزی در استان به تعداد بیش از ۴۹ هزار دستگاه تراکتور و کمباین توسط کارشناسان راهور به اتمام رسیده است.

شماره گذاری بیش از ۴۹ هزار دستگاه تراکتور و کمباین در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان‌غربی، خسرو شهبازی بیان کرد: از دهه فجر سال گذشته تاکنون هزار و 500 دستگاه تراکتور و ۶۲ دستگاه کمباین غلات به ناوگان ماشینی بخش کشاورزی استان افزوده شده که در حال حاضر حدود ۵۰ هزار دستگاه تراکتور و هزار و 195 دستگاه کمباین در سطح استان وجود دارد.

شهبازی اضافه کرد: در طی یک سال اخیر، ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان از ۱/۸۷ درصد به ۱/۹۰ درصد اسب بخار در هکتار ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: شماره و پلاک گذاری ماشین‌آلات کشاورزی و تراکتور در واقع زمینه برخورداری از امتیازات قانونی و اصولی را فراهم می‌کند و باعث عدم اعطای سوخت به تراکتور‌های فاقد پلاک می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی توضیح داد: در طی یک سال گذشته تا کنون، تعداد دروگر خودگردان از ۶ هزار و ۷۸۱ به تعداد هشت هزار و ۷۹ دستگاه، تعداد تیلر از چهار هزار و ۲۴۳ به ۶ هزار و ۱۱۳ دستگاه، تعداد چاپر خود کششی ذرت علوفه‌ای از ۳۷ به ۴۰ دستگاه و همچنین تعداد ادوات دنباله بند کشاورزی از دو هزار و ۷۵۶ به ۱۳۴ هزار و ۶۱۰ دستگاه افزایش یافته است.

وی یادآور شد: در سال جاری دو هزار و ۷۴۹ میلیارد ریال تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون به استان تخصیص یافته که تاکنون ۳۰ درصد این میزان اعتبارت جذب شده است و تا پایان سال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مابقی تسهیلات نیز با طی روند افراد معرفی شده به بانک به‌منظور اخذ تسهیلات جذب می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید