Iranian Agriculture News Agency

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

عملیات بیمه گری محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی آغاز شد

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: عملیات بیمه گری محصولات باغی در سطح استان با هدف افزایش ضریب نفوذ بیمه در بخش کشاورزی آغاز شد.

عملیات بیمه گری محصولات کشاورزی در آذربایجان غربی آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان‌غربی، عبداله فتح اله زاده در این زمینه با تاکید بر بالا بردن سطح بیمه و ترویج فرهنگ آن در بین کشاورزان افزود: در سال زراعی گذشته تعداد ۱۹۸ هزار و ۱۱۰ هکتار از محصولات زراعی و  ۱۵ هزار و ۲۹۵ هکتار از محصولات باغی تحت پوشش خدمات صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفتند.

 وی با بیان اینکه روند بیمه محصولات زراعی در سال زراعی همچنان ادامه دارد، گفت: تحقق اجرای برنامه‌های الگوی کشت و کشت قراردادی که از اولویت‌های  وزارت جهادکشاورزی است با توسعه بیمه امکان‌پذیر است. 

فتح اله زاده با بیان اینکه تغییر شرایط اقلیمی و آب و هوایی ، امکان افزایش خسارت به محصولات کشاورزی را افزایش می‌دهد، افزود: توسعه بیمه به‌عنوان چتر حمایتی در توسعه اشتغال‌زایی، ارتقای تولید و درآمد اقتصادی برای بهره‌برداران منطقه بسیار مهم است. 

وی یادآور شد: میزان خسارت وارده به محصولات کشاورزی اعم از (زراعی، باغی، دام و  طیور، ...) بیش از ۱۹ هزار و ۹۶۶ میلیارد ریال در سال زراعی ۱۴۰۲_۱۴۰۱ است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید