Iranian Agriculture News Agency

تخصیص هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: تغییر اقلیم و محدودیت سرمایه گزاری از مهمترین چالش های بخش کشاورزی در کشور است.

تخصیص هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات برای تکمیل شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، صفدر نیازی شهرکی در جمع کارکنان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، اظهار کرد: خاک بستر و مادر تولید در بخش کشاورزی است و باید از آن به‌خوبی حفاظت شود، چرا که یکی از پایه های امنیت ملی ، تامین امنیت غذایی است.

وی تاکید کرد: آذربایجان غربی قطب تولید محصولات کشاورزی در کشور است و تغییراقلیم ضربه سنگینی به بخش کشاورزی کشور وارد کرده است که متاسفانه یکی از بارزترین آنها خشک شدن دریاچه ارومیه که از معروفترین دریاچه های جهان بود. 

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حوزه آب و خاک در استان پروژه های متعددی در حال انجام است، گفت : در حدود۶۳ هزار هکتار از اراضی مشمول طرح شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال‌غرب در استان مقرربود،  تامین آب شده و شبکه راه اندازی شود که تا کنون اقدامات خوبی در سالهای گذشته در این زمینه انجام گرفته است و در دست اجرا است.

نیازی افزود: یک هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ارزی برای تکمیل و راه اندازی شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور در آذربایجان غربی در حداکثر سطوح اراضی برای سال جاری در نظر گرفته شده است تا تکمیل و تحویل بهره برداران در این مناطق شود. 

وی تاکید کرد: بر اساس قانون حفاظت از خاک، موضوع مطالعات خاکشناسی و حاصلخیزی خاک نیز در اولویت کارهای اجرایی قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید