Iranian Agriculture News Agency

پنج‌هزار و ۹۰۰ هکتار باغ در آذربایجان‌غربی شناسنامه‌دار شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: هزار و ۷۱۶ واحد باغی در سطح پنج هزار و 952 هکتار از ابتدای سال جاری تاکنون در استان شناسنامه دار شده است.

پنج‌هزار و ۹۰۰ هکتار باغ در آذربایجان‌غربی شناسنامه‌دار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، علی دیانتی بیان کرد: با توجه به اینکه آذربایجان غربی در تولید و تنوع محصولات باغی در کشور رتبه دار است، شناسنامه‌دار کردن باغات جزو برنامه‌های اولویت دار استان بوده و با شتاب بیشتری اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح نظارت و کنترل بر محصولات باغی از زمان کاشت تا زمان مصرف آن بوده و از مزایای این طرح می‌توان به تصحیح روند توزیع و مصرف صحیح نهاده‌های کشاورزی و همچنین تسهیل در اخذ کد QR (کیفیت محصولات) جهت صادرات محصولات تولیدی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: طی تفاهمی که بین اتاق اصناف و معاونت باغبانی وزارت انجام شده، ثبت صدور شناسنامه باغبانی از طریق اتاق اصناف انجام می‌شود و ارائه هرگونه خدمات منوط به داشتن شناسنامه باغی از طرف متقاضیان مشروط شده است؛ بنابراین مدیریت‌های شهرستان‌ها و کارشناسان پهنه در ترغیب بهره‌برداران برای شناسنامه دار کردن باغات لازم است، اهتمام جدی داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید